Регіональний центр з надання БВПД у Сумській області
54 записи

50% від штрафу за порушення ПДР: чи реально та у яких випадках?

0

Контроль перевищення швидкості за допомогою системи автоматичної фото/відеофіксації зараз набув широкого розповсюдження. Він дозволяє накладати штрафи в дистанційному режимі, а водій отримує постанову поштою. Такі «листи-щастя» отримати може кожен водій, який став порушником правил дорожнього руху. Як же сплачувати такі штрафи та не потрапити у ситуацію, коли проводиться примусове стягнення цього шрафу? Відповідають фахівці РЦ з надання БВПД у Сумській області.

50% від штрафу за порушення ПДР: чи реально та у яких випадках?

Які строки в Україні по сплаті штрафів?

За загальним правилом відповідно до норм чинного законодавства, а саме Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф має бути сплачений особою не пізніше як через 15 днів  з дня вручення особі постанови про накладення штрафу. Якщо особа подала до суду про оскарження постанови, то ці строки призупиняються, а у разі, якщо особа не виграє судову справу, то не пізніше як через 15 днів після повідомлення особі про залишення скарги без задоволення. Якщо штраф виписали на неповнолітню особу, то штраф буде стягнутий з батьків або осіб, які їх замінюють.

А що буде з особою, якщо вона вчасно не сплатить штраф?

Якщо особа вчасно не сплатить  штраф, то вона може розраховувати на певні санкції. У такому випадку постанову передадуть на примусове виконання до органів виконавчої служби і особу чекає подвійний розмір штрафу і додаткові витрати, пов’язані зі стягненням цього штрафу. Крім того, органи виконавчої служби можуть тимчасово накласти арешт на рахунки чи майно, тому не рекомендую це затягувати, а якщо ви не згодні зі штрафом – його можна спробувати оскаржити  протягом 10 днів.

А яким шляхом можна оплатити штраф в Україні?

Штраф за вчинення адміністративного правопорушення сплачується порушником в установі банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення. Для оплати штрафу в банку необхідно мати при собі копію постанови, яку виписав інспектор поліції (або номер і серію постанови, дату винесення, розмір штрафу), паспорт, ідентифікаційний код.

Також зараз, в час цифрової трансформації, оплату можна здійснити дистанційно,. Наприклад, за допомогою застосунку «ДІЯ». За допомогою мобільного застосунку «Дія» можна, зокрема, дізнатись інформацію щодо наявності у вас штрафів та боргів за виконавчими провадженнями і одразу ж сплатити їх в онлайн-режимі.

Оплата боргів або штрафів за порушення ПДР відбувається усього в декілька натискань. Для цього необхідно:

  • завантажити застосунок «Дія» на свій смартфон (для відображення штрафів необхідно завантажити водійське посвідчення до «Дії» за допомогою Електронного кабінету водія)
  • авторизуватися в особистому кабінеті в застосунку «Дія»;
  • знайти інформацію про актуальні борги чи штрафи в розділі «Послуги»;
  • сплатити наявний штраф.

При цьому квитанція про сплату зберігається у додатку, її можна завантажити або надіслати на електронну пошту.

А чи є таке в Україні, що протягом 10 днів оплатити тільки 50 відсотків штрафу і це буде вважатися повною оплатою?

Таке дійсно є, але застосовується дана норма не для всіх випадках. Дана норма передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення. Це стосується тільки справ про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису).

Якщо особа отримала штраф саме за такий вид покарння, то вона має право на оплату цього штрафу в розмірі 50 відсотків від суми штрафу з дня вчинення відповідного правопорушення і це буде вважатися виконанням адміністративного стягнення у повному обсязі. Адже всі напевне помітили, що по нашому місту розставили багато камер, що автоматично фіксують порушення у сфері безпеки дорожнього руху, та вміють розпізнавати номерні знаки транспортних засобів і передавати оброблені данні до бази МВС, де потім формується штраф і направляється до власника транспортного засобу відповідно до реєстру.

Хто несе відповідальність за правопорушення яке було зафіксовано в автоматичному режимі, якщо за кермом був не власник транспортного засобу?

Дійсно, часто трапляються випадки, коли правопорушення здійснює не власник транспорту, а водій, якому тимчасово, чи по довіреності дали користуватися транспортним засобом.

За загальними правилами відповідальною особою є саме та особа, яка вчинила правопорушення, але якщо ми говоримо саме про правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі засобами фото- і кінозйомки, притягаються власники (співвласники) транспортних засобів.

Але, якщо особа не вчиняла правопорушення і є обставини, що свідчать про вчинення порушення, іншою особою, власник транспортного засобу може протягом десяти днів з дня вручення йому постанови повідомити про ці обставини (наприклад, транспортний засіб знаходився у володінні чи користуванні іншої особи, вибув з його володіння внаслідок протиправних дій інших осіб тощо) орган або посадову особу, що прийняла постанову про накладення адміністративного стягнення.

Коментувати
17 травня 2022
16 травня 2022
15 травня 2022
13 травня 2022
12 травня 2022
11 травня 2022
10 травня 2022