Андрій Букін
45 записи

“Громадська діяльність – найнебезпечніша цивільна професія”

0

За поточний тиждень трапилося багато подій, які пов’язані з життям та здоров’ям громадських активістів, захисників та волонтерів.

Андрій Букін: “Громадська діяльність – найнебезпечніша цивільна професія”

Ні для кого не секрет, що держава, в особі чиновників, зневажає і водночас боїться громадських активістів, які виборюють правду в різних сферах і галузях. Так склалося історично, що громадянський рух набагато прогресивніший за політичні партії. Справа в тому, що політики штучно створюють «пробки», які унеможливлюють просування прогресивної молоді політичними сходинками. Тим паче, коли все, що з ними пов’язано, починаючи від передвиборчої кампанії, закінчуючи списками та округами, зав’язано на грошах. І який би ти не був розумний, але без фінансового аргументу в політику потрапити надзвичайно складно, а особливо у велику. Інша справа з громадянським рухом, який є надзвичайно колоритним і різноплановим. І тут все залежить від набору особистих якостей – наскільки ти вправний, настільки ти і реалізуєшся.

Завдання державних органів, захищати громадян. Усіх без виключення. Але за останній рік ситуація з безпекою громадських активістів стала надзвичайно гострим питанням. Починаючи від замовних статей у ЗМІ, де їх обливають брудом, називаючи «агентами впливу іноземних розвідок», закінчуючи замовними вбивствами та переслідуваннями.

Тільки за поточний тиждень сталося ряд подій, які напряму кричать, що громадський діяч в Україні найнебезпечніша цивільна професія.

– Вчора був спалений будинок громадського діяча та відомого антикорупціонера Віталія Шабуніна. До нього вночі просто прийшли невідомі люди і підпалили будинок, в якому знаходилися люди.

– Вчора знайшли мертвим активіста Олексія Кучапіна, який останнім часом займався питаннями безпритульних, рабства та заволодінням чужим майном. Офіційна інформація щодо смерті: він зняв квартиру, щоб вмерти, без пояснень, без попереджень, без передсмертної записки. Кому цікаво почитайте про факти навколо цих подій – це дійсно якийсь лютий треш Правда про Кучапіна.

– З вівторка в застінках СІЗО тримають Олександра Погребиського, який був свідком, коли обливали відвертого «русскоміровця» з ОПЗЖ Волошина.

– СБУ затримала нашого земляка, колишнього співробітника контррозвідки Андрія Байдалу. Російські ЗМІ розповідали про його причетність до вбивства Захарченка, того самого, що був підірваний у ресторані «Сепар». 8 червня поточного року на нього був скоєний замах невідомими! Вдень! У центрі столиці!

Це те, що сталося на поточному тижні, і те, що потрапило у ЗМІ. А скільки дрібних нападів по всій території країни на громадських активістів, відбулося під маскування нападів вуличної шпани чи замаху на крадіжку, побутових конфліктів? Не говорячи вже про гучні справи Сергій Стерненко, Каті Ганзюк, Riffmaster, Юлія Кузьменко…

Держава не те що не може захистити своїх громадян, вона ще й намагається притягнути їх до відповідальності за захист та їхню активну позицію. Ми занурюємося в смутні часи. Де справедливість, чесність та порядність вписуються у вирок, як обтяжуючі обставини.

Сьогодні всі, хто має активну громадянську позицію, не то в політичній сфері, ні то в військовій, ні то в соціальній чи медичній – всі під загрозою. До кожного може приїхати «чорний воронок» або зустріти у парадному роковий хуліган із спецпідготовкою ФСБ/СБУ.

Хочеться завершити цитатою з книги Вікінг. Білий вовк: «Краще нехай судять дванадцять, ніж несуть шестеро», але і судять і несуть у цій країні однаково ефективно.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022