Андрій Букін
45 записи

Андрій Букін: Конституційна криза — це сценарій Москви у гібридній війні з Україною

0

Що ж відбувається і чому саме зараз? Перед тим як ми почнемо говорити про внутрішні проблеми у країні, слід зазначити декілька фактів міжнародної політики. Ми маємо тримати їх в голові, щоб складалася повна картина світу.

Андрій Букін: Конституційна криза — це сценарій Москви у гібридній війні з Україною

▪ Між Україною і Московією йде війна, будь-яка ситуація, що дестабілізує країну, вигідно виключно Москві;

▪ Сьогодні проходять вибори у США. Найближчих два місяці буде перехідним періодом, хто б не переміг на виборах;

▪ Європа потерпає у регілійно-свідському протистоянні. Щотижня відбуваються теракти;

▪ Лукашенко справляється внутрішніми силами для придушення протестних настроїв.

Коли ми знаємо, що відбувається навколо, саме час поговорити, що ж відбувається у нас в середині країни.

Країна пережила місцеві вибори, з тими результатами, які є. І як би не було гірко, але в частині областей попроходили відверті сепаратисти. А ще в частині областей, вони зможуть сформувати свою більшість в радах. Але на передвиборчій гонці було зрозуміло, що великі гравці розгорнули парламентські перегони. Серйозні політики, ґатунку верховної ради, боролися за місцеві вибори. Одна компанія Пальчевського чого вартувала.

Але ж не було очевидних причин, як можна перезапустити парламент. Чому це має робити президент у якого монобільшість? Тим паче, що рейтинг зростає в ОПЗЖ і це вигідно тільки їм.

 А тепер до новин крайніх днів.

47 відверто проросійських народних депутатів (ОПЗЖ та ЗаМайбутнє) зробили подання до Конституційного суду. Той в свою чергу ухвалив відверто антиконституційне рішення. І погрожує прийняти ще ряд рішень, які повернуть країну у часи 2012 року, обмеживши допомогу міжнародної спільноти (як політичної, так і фінансової). Президент реагує на цю загрозу і подає законопроект, який має ознаки неконституційного, але який в свою чергу блокує роботу Конституційного суду. Напередодні, у прямому ефірі, він фактично ставить ультиматум парламентарям, натякаючи на розпуск. Сьогоднішній день показує, що законопроект президента не був проголосований, а це значить, що нас чекає перезавантаження не тільки Конституційного суду, а ще й парламенту.

Політика парламентарів зовсім безвідповідальна. Замість радикального вирішення питання, вони роблять звернення до суддів КС, з проханням(!) піти у відставку.

Чи знав президент про загрозу голосування у Конституційному суді по е-декларуванню? Звісно знав, бо робота як в середині ОП, так і зовнішні експерти, неодноразово на цьому наголошували.

Складаючи факти до купи, можна зробити певні висновки:

▪  Сценарій Москви втілюється в життя агентами ФСБ. За великим рахунком, 47 народних депутатів мають бути підозрюваними у кримінальній справі щодо державної зради.

▪  По суддям, що ухвалили відверто антиконституційне рішення, має бути порушена кримінальна справа.

▪  Парламентські фракції, як і президент, були в курсі цього сценарію. Хтось в нього вірив і активно користувався форою на виборах, а хтось ховав голову в пісок, спираючись на мильну бульбашку, яку називав монобільшістю. Але верхівка політичного бомонду точно була поінформована.

▪  Коментар судді, щодо погроз внутрішнім військовим конфліктом продиктований кураторами з Москви.

 Події в країні – це продовження гібридної війни, але у іншій формі. Час і мішені вибрані невипадково. Світова спільнота розгрібає свої проблеми і їм точно не до наших внутрішніх чвар, як це виглядає зі сторони. Натомість події розгортаються дуже стрімко. На будь-яке рішення президента, парламенту – у Москви прорахований свій алгоритм (сценарій). У найближчий час будуть гучні політичні рішення. Але можна сказати точно: військові навчання Кавказ 2020 увійшли у гарячу фазу.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022