Андрій Букін
45 записи

Андрій Букін: Про відповідальність влади та COVID-19

0

Влада – це не тільки можливість впливати на розподіл ресурсів, це й відповідальність перед людьми/громадою. Ми разюче відрізняємося від північно-східного сусіда, так як там влада – священна, а правителі «помазанікі Божі». У нас же все інакше, влада це ми самі, депутат, міський голова, член уряду та навіть президент – це проста людина, яка наполегливою роботою, або «соціальним ліфтом» стала тим, ким стала. І це точно не на все життя. За пару років, усі вищеперераховані, можуть легко стати бізнесменами, громадськими діячами, таксистами та навіть різноробочими. У нас зовсім інше відчуття до влади та владних структур.

Андрій Букін: Про відповідальність влади та COVID-19

Натомість ті, хто приходить до влади, не відчувають відповідальності за свої дії, та, особливо, за бездіяльність.

Епідемія COVID-19 вже триває сьомий місяць. А ми, за великим рахунком, у тій самій точці, з якої починали. Звісно, що бізнес та небайдужі громадяни, згуртувавшись, допомогли (матеріально) лікарням на початках. І це величезна перевага на сьогоднішній день.

Влада, натомість, відчувши послаблення епідемії, не прийняла правильних рішень.

Ці роздуми слід почати з Фонду боротьби з COVID-19. Він був вдало закатаний в дороги, які сьогодні відкриває президент, намагаючись врятувати падаючий рейтинг.

Але й місцеві органи влади не поспішали перебудувати свою роботу у галузі охорони здоров’я, щоб пересічні люди були убезпечені від хвороби. У нас було п’ять місяців, щоб налагодити та відпрацювати роботу медиків. Натомість, на місцях ключові посадовці були зайняті підготовкою до передвиборчих перегонів (продаж місць у списку, покупка партій, передвиборча стратегія, маркетингові консультанти).

Сьогодні, говорячи з друзями, які захворіли на COVID-19, з жахом усвідомлюєш, що люди лишаються один на один зі своєю хворобою. У кращому випадку їх консультують у телефонному режимі. Черги у поліклініках, черги на КТ та ІФА. Але, гірше всього, що немає відпрацьованої системи.

Із порад знайомих, якщо є симптоми, не зволікайте. Зверніться до сімейного лікаря, не чекаючи аналіз ПРЛ тесту, робіть ІФА в приватній лабораторії, є можливість – робіть КТ.

Загальне відчуття, коли стикаєшся з хворобою – це безпорадність всієї системи охорони здоров’я. Хоча, відверто кажучи, вже давно немає ніякої системи.

Усі ці речі можна було відпрацювати та посилити, на це були виділені кошти, і для цього було цілих п’ять місяців. Бо починаючи з травня, інфекціоністи казали, що найвищий пік епідемії припаде на осінь-зиму.

Як результат, у передвиборчому запалі, ми втратили час на підготовку до епідемії. Скільки реально хворих не знає ніхто. Люди, що переносять на ногах хворобу, люди, що не звертаються до лікарні – їх набагато більше, ніж дає офіційна статистика.

На жаль, влада не відчуває злочину за своєю бездіяльність. Сподіваюся, хоча б виборець усвідомлює те, що вони мали б зробити.

Бережіть себе, мийте руки та тримайте соціальну дистанцію. Крім вашої сім’ї та Вас самих Ви більше нікому не потрібні.

Коментувати
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022
15 червня 2022