Андрій Букін
45 записи

Андрій Букін: Про відповідальність влади та COVID-19

0

Влада – це не тільки можливість впливати на розподіл ресурсів, це й відповідальність перед людьми/громадою. Ми разюче відрізняємося від північно-східного сусіда, так як там влада – священна, а правителі «помазанікі Божі». У нас же все інакше, влада це ми самі, депутат, міський голова, член уряду та навіть президент – це проста людина, яка наполегливою роботою, або «соціальним ліфтом» стала тим, ким стала. І це точно не на все життя. За пару років, усі вищеперераховані, можуть легко стати бізнесменами, громадськими діячами, таксистами та навіть різноробочими. У нас зовсім інше відчуття до влади та владних структур.

Андрій Букін: Про відповідальність влади та COVID-19

Натомість ті, хто приходить до влади, не відчувають відповідальності за свої дії, та, особливо, за бездіяльність.

Епідемія COVID-19 вже триває сьомий місяць. А ми, за великим рахунком, у тій самій точці, з якої починали. Звісно, що бізнес та небайдужі громадяни, згуртувавшись, допомогли (матеріально) лікарням на початках. І це величезна перевага на сьогоднішній день.

Влада, натомість, відчувши послаблення епідемії, не прийняла правильних рішень.

Ці роздуми слід почати з Фонду боротьби з COVID-19. Він був вдало закатаний в дороги, які сьогодні відкриває президент, намагаючись врятувати падаючий рейтинг.

Але й місцеві органи влади не поспішали перебудувати свою роботу у галузі охорони здоров’я, щоб пересічні люди були убезпечені від хвороби. У нас було п’ять місяців, щоб налагодити та відпрацювати роботу медиків. Натомість, на місцях ключові посадовці були зайняті підготовкою до передвиборчих перегонів (продаж місць у списку, покупка партій, передвиборча стратегія, маркетингові консультанти).

Сьогодні, говорячи з друзями, які захворіли на COVID-19, з жахом усвідомлюєш, що люди лишаються один на один зі своєю хворобою. У кращому випадку їх консультують у телефонному режимі. Черги у поліклініках, черги на КТ та ІФА. Але, гірше всього, що немає відпрацьованої системи.

Із порад знайомих, якщо є симптоми, не зволікайте. Зверніться до сімейного лікаря, не чекаючи аналіз ПРЛ тесту, робіть ІФА в приватній лабораторії, є можливість – робіть КТ.

Загальне відчуття, коли стикаєшся з хворобою – це безпорадність всієї системи охорони здоров’я. Хоча, відверто кажучи, вже давно немає ніякої системи.

Усі ці речі можна було відпрацювати та посилити, на це були виділені кошти, і для цього було цілих п’ять місяців. Бо починаючи з травня, інфекціоністи казали, що найвищий пік епідемії припаде на осінь-зиму.

Як результат, у передвиборчому запалі, ми втратили час на підготовку до епідемії. Скільки реально хворих не знає ніхто. Люди, що переносять на ногах хворобу, люди, що не звертаються до лікарні – їх набагато більше, ніж дає офіційна статистика.

На жаль, влада не відчуває злочину за своєю бездіяльність. Сподіваюся, хоча б виборець усвідомлює те, що вони мали б зробити.

Бережіть себе, мийте руки та тримайте соціальну дистанцію. Крім вашої сім’ї та Вас самих Ви більше нікому не потрібні.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022