Андрій Букін
45 записи

“Сьогодні засоби масової інформації – це зброя, яка щодня стріляє”

0

#Земляни! Будьте пильними! Калейдоскоп подій, які підсвічуються медійними холдингами, щодня змінює наші вектори сприйняття інформації. Вони переключають увагу суспільства від законотворчої діяльності, до боротьби з псевдотероризмом, до міжнародної політики, потім на події за паребріком і так далі. Люди просто перестали аналізувати інформацію, вони бездумно споживають контент, який для них готують сценаристи.

“Сьогодні засоби масової інформації – це зброя, яка щодня стріляє”

Якщо десь пішов провал, вони здатні згенерувати нову інформаційну хвилю, що переключить увагу суспільства. ТОП теми крайніх двох тижнів були надзвичайно показовими, а саме: 

– Мовне протистояння;
– Псевдотероризм у Луцьку.

Ці топ теми перекрили всі інші події, які відбувалися в цілій країні. Вони крутилися та перекручувалися, надуті експерти їх аналізували, а журналісти постійно до них поверталися. Тому переважна більшість новин пройшла непоміченими. Призначення голови НБУ; Легалізація грального бізнесу; Викуп найбільшого готелю в Києві московським олігархом; Введення податку на землю; Знецінення гривні по відношенню до світової валюти; Загиблі на фронті; Страшна смерть морпіха, який вмирав чотири дні.

Це тільки невеликий перелік тих подій, які вже сталися, та до яких увага суспільства вже не повернеться. Через певний час ми отримаємо наслідки цих прийнятих рішень і навіть не згадаємо, коли вони були прийняті. Натомість, коли був час та реальна можливість впливати на ці процеси, щоб уникнути негативних наслідків – країна слідкувала за тими темами, які запропонували їм сценаристи.

Власне це і є інформаційні технології – коли люди все знають, але нічого не розуміють. Сценарії прописуються, а дійові особи готуються, паралельно йде розігрів публіки … і в потрібний момент подія трапляється. Її підхоплює один інформаційний канал, потім інший, потім блогери та політики-недоумки. І все. Інформаційний простір заповнено. Всім байдуже, що відбувається навколо, бо ТОП тема визначена.

Сьогодні засоби масової інформації – це дійсно зброя, яка щодня стріляє. Вони формують відношення до тих, чи інших подій, процесів, постатей. Майбутнє вже настало, яке ще 20 років тому здавалося фантастичним і нездійсненним, що по всій країні будуть стояти вежі, за допомогою яких насаджатимуть волю їх господарів. 

#Земляни! Будьте пильними! Читайте першоджерела, перевіряйте інформацію і #ВимкниРосійське

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022