ULEAD Сумський регіональний офіс
33 записи

Андріяшівська ОТГ планує запровадити бюджет участі

0

«Громада розмірковує над запровадженням бюджету участі, тому хочемо кожному жителю розповісти, що ми відкриті і готові їх залучати до бюджетних процесів. Але щоб запровадити бюджет участі є певна процедури, яка наразі не втілена в життя і ми працюємо над її реалізацією» – зазначила голова Андріяшівської ОТГ Інна Дибчинська.

Андріяшівська ОТГ планує запровадити бюджет участі

Питання впровадження бюджету участі, алгоритм створення центру первинної медико-санітарної допомоги, співробітництво громади у сфері освіти розглядались на онлайн-консультації  експертів Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» з фахівцями Андріяшівської ОТГ.

За словами радниці з питань децентралізації та місцевого самоврядування Тетяни Коробки, першим кроком для запровадження є ініціювання громадського бюджету та розробка і затвердження радою положення про бюджет участі. Велику роль у процесі впровадження та його реалізації має інформаційно-промоційна кампанія, щоб кожний житель розумів – що це таке та як це може бути корисно особисто для нього.

Бюджет участі (громадський бюджет) дає можливість жителям громади на власний розсуд шляхом голосування за певний проєкт самостійно розподілити кошти на його втілення. На що ж їх можна витрачати? А це вже залежить від ініціативі мешканців – встановлення дитячих, спортивних майданчиків, облаштування якісних пішохідних переходів, освітлення вулиць, облаштування транспортних зупинок, лавочки для відпочинку тощо, – зазначила Тетяна Коробка.

Також, як підкреслила радниця, Тростянецька ОТГ, Шалигінська ОТГ  – ці громади на власному досвіді знають як успішно реалізовували проєкти в громадах за ініціативи мешканців.

До відома: у цьому році Мінфін розробив методичні рекомендації для органів місцевого самоврядування, які будуть корисні громадам, що тільки розмірковують над можливістю впровадження бюджету участі.

Коментувати
17 червня 2021
16 червня 2021
15 червня 2021
14 червня 2021
11 червня 2021
10 червня 2021