ULEAD Сумський регіональний офіс
47 записи

Білопільська ОТГ працює над питанням формування спроможної освітньої мережі

0

Про оптимізацію закладів освіти в громаді та показники спроможності освітньої мережі говорили під час онлайн-консультації  експертів Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» з фахівцями відділу освіти Білопільської ОТГ.

Білопільська ОТГ працює над питанням формування спроможної освітньої мережі

Ми розглядали питання співвідношення витрат на освіту до загального обсягу витрат з бюджету громади, фактичну наповнюваність класів і її відхилення від розрахункової, відсоток учнів, які перебувають на індивідуальному навчанні, включно з особами з особливими потребами. Також, розглянули й питання частки заробітної плати вчителів у поточних видатках усіх витрат на освіту, вартість утримання одного учня, відсоток використання приміщень й витрати на опалення шкіл, – розповіла радниця з питань муніципальних фінансів Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Ірина АЛЄЄВА.

За її словами, в трьох освітніх закладах Білопільської ОТГ фактична наповнюваність в 3-4 рази менше розрахункової, і для утримання цих закладів додатково необхідно виділяти кошти з міського бюджету. Також і витрати на одного учня в рік в одному із закладів освіти громади втричі перевищують середні витрати по Україні 23,1 тис. гривень і становлять 79,4 тис. гривень.

Ми вже можемо поділитися досвідом у питанні оптимізації навчальних закладів. Наприклад, розповім про Ободівську ЗОШ. Розрахунки на 2020-2021 показали, що там буде навчатися 17 дітей, а заклад розрахований на 100. При цьому ми маємо двоповерхову будівлю 1911 року, близько 500 м2 за розміром та понад 100 тисяч гривень на утримання одного школяра. Не потрібно бути економістом, щоб зрозуміти, що потрібні значні витрати на утримання закладу. Тут, звісно, грає роль і питання якості освіти, коли в одному класі навчається два школяра, про яку конкурентоспроможність можна говорити. Саме тому об’єднаною громадою було прийнято рішення про оптимізацію закладу, – розповів голова Білопільської ОТГ Юрій ЗАРКО.

Як повідомив голова Білопільської ОТГ, 17 школярів та вчителі працездатного віку з Ободівської ЗОШ відтепер будуть підвозитися до Павлівської ЗОШ.

Білопільська ОТГ працює над питанням формування спроможної освітньої мережі

Громада опікується й кадровим питанням. Відстань від Ободів до Павлівки – 20 км. Уже провели тендер на закупівлю шкільного автобуса, що здійснюватими перевезення. Щодо будівлі, яка відтепер пустуватиме, в планах громади є різні варіації, але одним з головних завдань залишається її збереження.

Також, за інформацією Юрія Зарка, понижені у ступенях Іскрисківщинський НВК та Рижівський НВК.

Говорили під час консультації також про можливість утворення центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

Ми працюємо з ОТГ над питанням формування спроможної освітньої мережі, бо освіта – одна з найважливіших галузей. Це питання справді є складним, але його ігнорування не сприяє ні отриманню якісних знань дітьми, ні ефективному витрачанню бюджетних коштів. У центрі має стояти дитина, і саме для неї має бути сформовано якісний освітній простір, який даватиме їй шанс бути конкурентоспроможною у майбутньому, – зазначає керівниця Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Марина ЛОБОВА.

За інформацією Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою»

Коментувати
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022
15 червня 2022