ULEAD Сумський регіональний офіс
47 записи

Близько 40 фахівців тергромад дізнавалися про виконання бюджетів та підготовку проєктів на 2021 рік

0

Відбулося це під час онлайн-семінару щодо перших кроків територіальних громад після місцевих виборів. У цьому заході взяли участь 14  громад Сумської області та одна тергромада з Черкаської області, до складу яких увійдуть нові ради відповідно до постанови КМУ.

Близько 40 фахівців тергромад дізнавалися про виконання бюджетів та підготовку проєктів на 2021 рік

Тема семінару – «Забезпечення виконання бюджетів до кінця бюджетного періоду та підготовка проєкту бюджету на 2021 рік для громад, які зазнають змін у своїй конфігурації».

Ми продовжуємо проводити семінари, щоб допомогти громадам успішно пройти перші місяці їх перетворень. Саме цей захід має на меті ознайомити голів громад та представників фінансових служб з основними заходами з виконання місцевих бюджетів до кінця бюджетного періоду та організацією бюджетного процесу на наступний рік.

Враховуючи очікування якнайшвидшого прийняття законопроєкту 3651-д для належного законодавчого врегулювання всіх питань подальшої діяльності рад, які увійшли до складу цих громад, хочу звернути увагу на кілька моментів. Перше – встановлення результатів виборів – 6 листопада та офіційне оприлюднення результатів виборів – 11 листопада. Друге – можливість подання документів для реєстрації обраним депутатом до 1 грудня, які дають можливість якісно підготуватися до проведення першої сесії ради.

Під час семінару представники Білопільської, Бочечківської, Буринської, Дубов`язівської,  Кролевецької, Миколаївської сільської, Недригайлівської, Новослобідської, Степанівської, Сумська, Тростянецької, Чупахівської, Шалигінської, Шосткинської  ОТГ Сумської області та Іваньківської ОТГ Черкаської області працювали над:

  • організаційними заходами з підготовки проєкту бюджету
  • формуванням планів діяльності головних розпорядників коштів
  • розробленням інструкцій з підготовки бюджетних запитів та складанням бюджетних запитів
  • визначення цілей державної політики головними розпорядниками коштів, які необхідні для заповнення бюджетних запитів та в подальшому для паспортів бюджетних програм
  • розрахунками обсягів доходів та граничних обсягів видатків місцевих бюджетів
  • підготовкою проєкту рішення «Про місцевий бюджет на 2021 рік» та пояснювальної записки до нього
  • організацією громадських обговорень проєктів рішень про програму соціально-економічного та культурного розвитку та про місцевий бюджет
  • визначенням термінів оприлюднення інформації про місцевий бюджет

Публічність та відкритість на усіх стадіях бюджетного процесу є запорукою довіри мешканців до влади, тому одним з важливих завдань є проведення громадських слухань проєкту бюджету та надання  інформації про бюджет у доступній для громадян формі. Це допомагає їм зрозуміти суть місцевого бюджету та дає змогу відчути себе повноправними членами своєї громади. Залучення громадян до процесу прийняття рішень також гарантує кращу поінформованість населення і кращу співпрацю між владою та мешканцями, – впевнена Ірина Алєєва, радниця з питань муніципальних фінансів.

За її словами, громадські слухання проєкту бюджету рекомендовано проводити не пізніше як за 15 робочих днів до розгляду проекту рішення на сесії  ради. І саме фінансовий орган або голова ради забезпечує розміщення на офіційному сайті повідомлення про проведення Громадських слухань, їх дату та місце проведення.

За підсумками Громадських слухань надані пропозиції враховуються в проекті рішення про місцевий бюджет. Та з огляду на необхідність запобігання поширенню на території громади коронавірусу COVID-19, відповідні заходи у поточному році можна проводити з використанням платформ для проведення відеоконференцій або провести онлайн опитування, – коментує Ірина Алєєва.

У рамках онлайн-семінару учасникам розповіли про необхідності обов’язкового оприлюднення рішення про місцевий бюджет на 2021 рік  не пізніше п’яти робочих днів  на офіційному веб-сайті ОМС та обов’язковій публікації не пізніше, ніж через 10 днів з дня його прийняття у місцевій газеті.

Коментувати
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022
15 червня 2022