ULEAD Сумський регіональний офіс
47 записи

Бочечківська тергромада планує створити Центр надання соціальних послуг та комунальний заклад із благоустрою

0

Цю тему обговорювали фахівці громади з командою Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Бочечківська тергромада планує створити Центр надання соціальних послуг та комунальний заклад із благоустрою

За інформацією громади, наразі на території Бочечківської сільської ради надання соціальних послуг забезпечує Територіальний центр соціального обслуговування населення. Але враховуючи потреби мешканців в соціальних послугах керівництво тергромади вивчає алгоритм  реорганізації даного закладу в Центр надання соціальних послуг. На їх думку, це дасть можливість збільшити обсяг надання соціальних послуг, тобто ввести при необхідності: догляд вдома, денний догляд, догляд стаціонарний; підтримане проживання; соціальну адаптацію; екстрене (кризове) втручання; консультування; соціальний супровід; представництво інтересів; натуральну допомогу.

Радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Сумського регіонального офісу Тетяна Коробка:

При створенні закладу соціального спрямування рекомендується керуватись Типовим положенням про Центр надання соціальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2020 №177 „Деякі питання діяльності центрів надання соціальних послуг.

Центр надання соціальних послуг може мати декілька відділень, а саме:

  • відділення соціальної роботи (проведення соціальної роботи з особами/сім’ями);
  • мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства;
  • відділення натуральної та грошової допомоги (надання натуральної та грошової допомоги);
  • відділення соціальних послуг за місцем проживання (надання соціальних послуг догляду вдома, соціального супроводу особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, за місцем їх проживання/перебування);
  • відділення надання соціальних послуг в умовах денного перебування (надання протягом дня дітям/особам з інвалідністю, громадянам похилого віку соціальних послуг денного догляду, соціальної адаптації, соціальної реабілітації);
  • стаціонарне/денне відділення) соціально-психологічної реабілітації дітей (надання послуги соціально-психологічної реабілітації дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах);
  • відділення надання соціальних послуг в умовах цілодобового перебування/ проживання (надання соціальних послуг стаціонарного догляду, підтриманого проживання, паліативного догляду, притулку громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, особам, які потребують паліативної допомоги, бездомним та іншим вразливим групам населення).

Радниця з питань місцевих фінансів та управління Сумського регіонального офісу Ірина Алєєва:

Щоб зрозуміти, які відділення необхідні, по перше –  треба вивчити потреби жителів громади в послугах, по друге – зрозуміти стандарти послуг, по третє – обрахувати вартість послуг й тоді визначитися, які додаткові соціальні послуги та які відділення треба ще ввести.

Також під час консультації разом з фахівцями Бочечківської сільської ради обмірковували над питанням організації благоустрою в населених пунктах громади.

Бочечківський сільський голова Віктор Борошнєв:

Наразі сільська рада не може залучати до виконання робіт з благоустрою своє комунальне підприємство, оскільки  вони є пов’язаними між собою особами  згідно з Податковим кодексом України і відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» комунальне  підприємство не може приймати участь у процедурі закупівлі. А враховуючи вимоги ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» сільська рада повинна визначити на конкурсних засадах підприємства, відповідальні за утримання об’єктів благоустрою. Тому постає питання як не втратити своє ж комунальне підприємство і не порушувати діюче законодавство.

Вирішити це питання можна наступним шляхом – сільська рада затверджує місцеву програму, наприклад, щодо організації благоустрою, та передбачає кошти на її реалізацію відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України. Оскільки КП не є бюджетною установою, то кошти з бюджету воно може отримувати як одержувач бюджетних коштів. Для отримання фінансування КП як одержувач бюджетних коштів відкриває рахунок в органах Казначейства і забезпечує використання коштів на підставі плану використання бюджетних коштів, – зазначила Ірина Алєєва.

Коментувати
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022
15 червня 2022