ULEAD Сумський регіональний офіс
47 записи

Боромлянська ОТГ: доступна та якісна медицина у сільській місцевості

0

Організація надання платних медичних послуг, калькування собівартості цих послуг, внесення змін до колективного договору – питання, що обговорили під час онлайн-консультації радників Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD з фахівцями Боромлянської ОТГ та  амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Боромля.

Боромлянська ОТГ: доступна та якісна медицина у сільській місцевості

Впровадження платних послуг – це кропітка робота для економістів медзакладу, оскільки  передбачає проведення значної кількості розрахунків від визначення витрат на заробітну плату персоналу, який надає цю послугу, до витрат на електроенергію, використану безпосередньо під час надання послуги. І коли отримаємо фактичну собівартість платних послуг, тільки тоді можна переходити до визначення цін, але це вже компетенція місцевої громади, КНП не має права самостійно визначити остаточний розмір прибутку, який «накручується» на вартість послуги», – зазначила радниця з питань муніципальних фінансів Сумського регіонального офісу Ірина Алєєва.

За її словами, саме  граничний норматив рентабельності необхідно узгодити з виконавчим комітетом сільської ради, враховуючи норми закону «Про ціни та ціноутворення». Коли вже отримано рішення виконавчого комітету сільської ради, тільки тоді вводяться платні послуги у дію наказом медзакладу та він оприлюднюється на сайті сільської ради.

Боромлянська ОТГ: доступна та якісна медицина у сільській місцевості

Як зазначив головний лікар амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Боромля Михайло Русанюк, платних послуг заклад поки не надає, але наразі заклад розмірковує над їх запровадженням:

Вони мають стати джерелом отримання додаткового доходу та суттєво розширять коло наших можливостей. У планах надавати стоматологічні послуги  мешканцям Боромлянської ОТГ.

Коментувати
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022
15 червня 2022