Андрій Букін
45 записи

COVID-19: Реалії медичної галузі

0

Епідемія COVID-19 шаленими темпами набирає обертів на теренах України. Як зазначалося раніше у моїх дописах, підготовча фаза до осінньої епідемії провалена, як на всеукраїнському так і на регіональному рівні.

COVID-19: Реалії медичної галузі

Розуміючи це на минулому тижні, всі начальники управлінь/департаментів по всій країні давали відкриті прес-конференції та брифінги, звинувачуючи в у сьому злочинну місцеву владу. Звісно ці тези були написані в офісі президента і скинуті у вигляді темників для проведення інформаційної кампанії. Вони досі думають про рейтинги та вибори, замість того, щоб думати про людей та боротьбу з хворобою.

Ми можемо згадати нещасних людей, що повернулися з Уханю та яких ледве не розірвали у Нових Санжарах навесні цього року. Замість змістовної підготовки до епідемії влада робила безглузді речі, накшталт штрафів з купання у Дніпрі, заборона на прогулянки у парках… Зрештою, ковідний фонд був закатаний в асфальт, а українці опинилися перед новими викликами, які набагато страшніші, ніж були навесні.

Про це говорили та попереджали експерти інфекціоністи, головні лікарі та притомні працівники урядових інстанцій. Але ж для Зеленського було важлива передвиборча гонка та «перегризання» червоних стрічок на відкритті інфраструктурних об’єктів.

Чи ви думаєте, що центральна рада схаменулася та усвідомила свої помилки? Звісно ніт. Вчора на комітеті розглядали «прекрасну» норму від Міністерство фінансів України до Бюджетного Кодексу: скасувати будь-яку надію на якісну медицину в Україні. Закон, що був прийнятий за часів Уляни Супрун, про фінансові гарантії медичного обслуговування говорить, що не менше 5% ВВП має витрачатися на медичну галузь.

Але що відбулося вчора. МінФін намагається виключити цю норму. А медичну галузь фінансувати із залишків, які будуть у майбутньому бюджеті. Тобто ні про які збільшення заробітних плат для лікарів мова не може йти. Ні про які поліпшення медичних послуг для пацієнтів, так само не йдеться.

Ми отримуємо популістські обіцянки, які видають урядовці, на ділі спостерігаємо фінансову неспроможність посадовців для вирішення нагальних медичних проблем.

Щодо відповідальності місцевих органів влади. Безумовно на них лежить величезний тягар щодо забезпечення медичних послуг для мешканців громади. І коли ми говоримо, що не вистачає ліжко-місць – це безпосередня відповідальність міського голови. Бо саме у нього сконцентровані повноваження та шалені бюджети для розширення медичних послуг для населення.

І в той час, коли сумчани масово починають хворіти, не треба відкривати Романтику і замощувати все плиткою, треба подумати як вирішити проблему з додатковими ліжко-місцями. У період пандемії не треба закуповувати утридорога лабораторію, а треба провести чесний тендер на закупівлю обладнання, з подальшим встановленням та налаштуванням. Але у них так само вибори, і вони біжать свою передвиборчу гонку, і якщо чесно, їм чхати на здоров’я сумчан. Головна мета  – 25 жовтня з переможними результатами, а далі будуть розбиратися.

Сьогодні Суми увійшли у червону зону. Виконавчий комітет прийняв ряд обмежень для сумчан. Сподіваюся, це буде стосуватися і зустрічей міського голови. І він хоча б трішки почне виконувати свої функціональні обов’язки та підготує медичну галузь міста до входження в пікові періоди епідемії COVID-19.

P.S. Я більше ніж впевнений, що медична реформа, котра була запропонована У.Супрун – це найкраще що сталося з медичною галуззю за 30 років незалежності країни. Дуже прикро, що вона не була доведена до логічного завершення. Але я впевнений, що у нас все попереду. Ми пережимо епідемію, і зробимо правильні висновки, які відобразяться як на місцевих результатах виборів, так і весною на позачергових. Совкові підходи у керівництві держави треба викорінювати так само як і популізм. Сподіваюся, що пересічні громадяни це зрозуміють, хоча б під час епідемії.

P.S.2. Вчителі вже отримали по 4000,00$ заробітної платні, ниті мають по 5000,00$ отримати медичні. На наступних виборах – Думайте(!) за кого ставите галочки.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022