ULEAD Сумський регіональний офіс
56 записи

Громади мають затверджувати бюджет на 2023 рік рішенням виконавчого комітету

0

У довоєнний час громада обов’язково мала затвердити бюджет територіальної громади  на наступний рік з депутатами місцевої ради – тобто прийняти його рішенням сесії. Нові зміни пов’язані з воєнним станом й стали можливими згідно до підпункту 3 частини першої постанови КМУ від 11 березня 2022 р. № 252. Про це нагадала Ірина Алєєва, радниця із питань муніципальних фінансів та управління регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Сумській області.

У документі йдеться, що відповідно до вимог Бюджетного кодексу України (БКУ) місцеві фінансові органи, як і раніше, забезпечують складення проєктів місцевих бюджетів. А затверджується цей документ рішеннями виконавчих комітетів відповідних місцевих рад чи розпорядженнями місцевих державних адміністрацій, військово-цивільних адміністрацій або військових адміністрацій, – зазначила радниця.

Алєєва підкреслила, що згідно з пунктом 22-1 прикінцевих та перехідних положень БКУ передбачено, що Кабмін приймає рішення щодо особливостей формування та виконання місцевих бюджетів, діяльності учасників бюджетного процесу на відповідних територіях.

Так, частина друга статті четвертої БКУ визначає, що якщо іншим нормативно-правовим актом бюджетні відносини визначаються інакше, ніж у Бюджетному кодексі, застосовуються саме відповідні норми цього Кодексу. Тому в період воєнного стану, саме Уряд наділений повноваженнями визначати особливості формування та виконання місцевих бюджетів, діяльності учасників бюджетного процесу, – повідомила радниця.

Також, вона підкреслила, що такі зміни запровадили для оперативного та ефективного прийняття управлінських рішень щодо забезпечення безперебійного функціонування установ і закладів бюджетної сфери, комунальних підприємств та задоволення життєво необхідних потреб жителів територіальних громад у період воєнного стану, введеного Указом Президента України.

Отже, у період воєнного стану в Україні керуємося вимогами постанови КМУ від 11.03.2022 № 252 а також нагадуємо, що рішення про місцеві бюджети громадам треба затвердити до 25 грудня (включно) 2022 року, згідно з Бюджетним кодексом України, – підсумувала радниця.

Коментувати
03 лютого 2023
02 лютого 2023
01 лютого 2023
31 січня 2023