ULEAD Сумський регіональний офіс
56 записи

Громади можуть будувати тимчасові споруди для життєзабезпечення населення під час війни – експертка

0

Мова йде як про тилові громади, так і про прифронтові. Тилові можуть викристовувати ці споруди для забезпечення тимчасовим житлом ВПО, а прифронтові – для тих, у кого в наслідок військових дій постраждали домівки.

Громади можуть будувати тимчасові споруди для життєзабезпечення населення під час війни – експертка

Про це повідомила експертка з просторового планування «U-LEAD з Європою» Тетяна Данилів під час заходу, який U-LEAD  організувала для громад східної та центральної України.

За словами експертки, на період дії воєнного стану вводиться поняття «тимчасової споруди для життєзабезпечення населення». Така споруда має бути малоповерховою, висотою до двох поверхів, швидкомонтованою з полегшених конструкцій, мобільною (інвентарною), збірно-розбірною, контейнерного або комбінованого типу тощо.

Використання таких споруд можливе не тільки під час воєнного стану, а й протягом одного року після його припинення чи скасування. Важливо те, що вона має відповідати встановленим Кабміном мінімальним необхідним вимогам життєзабезпечення. Споруду можна демонтувати та переміщувати з подальшим повторним використанням. Термін з’явився відповідно до нового Закону № 2254-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо першочергових заходів реформування сфери містобудівної діяльності”, – зазначає Данилів.

Як підкреслила експертка, громада має розміщувати тимчасові споруди на підставі затвердженої схеми розміщення таких споруд а для цього може використовувати земельні ділянки будь-якої категорії без зміни їх цільового призначення. Виключенням є землі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, землі історико-культурного призначення, землі лісогосподарського призначення.

Сама схема розміщення тимчасових споруд розробляється архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, або під його керівництвом та має виглядати як текстові та графічні матеріали у формі електронного документа, що вносяться до Реєстру будівельної діяльності.

Із важливого, коментує експертка, схема розміщення тимчасових споруд може розроблятися навіть якщо не відповідає положенням містобудівної документації на місцевому рівні, а також може розроблятися для земель комунальної власності, у тому числі на яких не сформовано земельні ділянки.

Межі території, щодо якої розробляється схема розміщення, визначаються розпорядженням відповідного голови місцевої ради або начальника військової адміністрації населеного пункту, – підсумувала Тетяна Данилів.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022