Опарій Яна
17 записи

І хочеться, і болить: МОТИВАЦІЯ бігати взимку

0

Зимовий одяг для бігу купила, кросівки мала, бігати є де. Справа за дрібницею – виповзти вранці на пробіжку, коли на дворі мінус 5.  Нічого не зламати під час бігу, не захворіти, і не здутися до весни. Сама від себе приймаю челендж.

І хочеться, і болить: МОТИВАЦІЯ бігати взимку

Так сталося, що найбільше в житті боюсь змій, просрочених продуктів і зимових пробіжок. З першими двома страхами боротися пробувала. Безуспішно. А от з останнім – впевнено вирішила розквитатися цієї зими.

І тут на рингу з’являється причина всіх моїх (та, думаю, і ваших) бід – пані МОТИВАЦІЯ!

ХТО-ХТО? КОНЬ В КРОСІВКАХ

«Бути здоровою й не потовстішати до весни» – такої мотивації минулого разу вистачило точнісінько на 4 зимові пробіжки. Основний кілометраж добігала в спортзалі, який вкрай не люблю. Тож, цієї зими старанніше поставилася до пошуку МОТИВАЦІЇ бігати на вулиці взимку!

НАВІЩО??? Навіщо бігати на вулиці взимку? – запитає хтось. Але не ти, бо читаєш мій блог, бо, швидше за все, не ставиш дурних запитань.

Отож-бо, як Master з багаторічним (вдалим і невдалим) досвідом у знаходженні мотивації, заявляю: варіантів змотивувати себе бігати взимку небагато!

  • Перший. Зареєструватися на зимовий забіг (хоч би на 5-10 км). Так чи сяк, щоб не шокувати свій організм на старті, вам доведеться готуватися до забігу на вулиці. Відтак, тіло щодня звикатиме до температури повітря.
  • Другий. Конкурс або благодійна акція, або челендж. Хороший приз завжди мотивує, а суперницький дух піднімає з ліжка, навіть коли здається що поза ним життя не існує. Як правило, під час таких акцій пробіжки реєструються й їх бачить не лише мама, кіт і собака, а це додаткова мотивація.
  • Третій. Спір на квартиру або машину. Виграш має бути суттєвим. Якийсь там ящик пива – уже нікого не мотивує!

Це всі причини, які можна придумати, щоб бігати в холод і мороз. А так, повірте, НІЩО, абсолютно ніщо не змотивує вас бігати кожного дня взимку, коли боязко навіть носа висунути в кватирку. Ну хіба ще – недалекий шлюб з Томом Гарді або Кірою Найтлі.

І хочеться, і болить: МОТИВАЦІЯ бігати взимку

БОБІК ЗДОХНЕ?

Уже десять днів ранкових пробіжок за мною. Десять днів, як беру участь в акції «біжу для дітей». Побачила рекламу в Інстаграмі, і вирішила, що ось моя мотивації цієї зими.

У чому суть? Гроші з реєстрації йдуть безпритульним дітям на кросівки. А ти, як учасник, маєш бігати 42 дні щодня мінімум 1 кілометр, реєструвати пробіжку на будь-якому трекері й надсилати скріни організаторам через телеграм-бот. На фініші між учасниками розігрують подарунки від спонсорів. Як на мене, схема дієва! Крім того, це чудовий спосіб знайти однодумців і не лише.

500 бігунів спілкуються в одному чаті, обговорюють різні спортивні теми й це настільки фаново, що аж сором зійти з дистанції.

З кожним ранком пробіжки мені даються важче. Так, я жаліюсь, бо більше нема кому. Встаю о 6.30, інколи о 7. На вихідних можу й о 8 ранку. Бігаю від 30 хвилин до години. І цього достатньо, щоб кайфонути й відчути себе героєм, чи геройкою, чи як там нині модно казати?

ЧИ НЕ ЗДОХНЕ?

Подивіться лише на фото. Задля таких краєвидів, варто вставати на пробіжки.

Дякую всім, хто ставив питання про зимовий біг в моєму Інстаграмі. Відповідаю.

«Як взагалі вилізти з ліжка в страшенний холод?»

Коли опалення в помешканні немає – простіше. У кімнаті не настільки тепло, щоб не хотіти з неї виходити. Тішиш себе надією, що зігрієшся на вулиці 😊

Тяжко перший час, а потім втягуєшся й стає легше, – скаже вам якийсь «умнік». НЕ ВІРТЕ! Ніфіга! Важко завжди! Особливо важко вставати з ліжка, коли з кожним днем збільшується кілометраж, коли холоднішає на вулиці, коли ліг опівночі, коли зовсім немає настрою на якусь біганину. Є кілька думок, які рятують, коли відкриваю очі.

«Настрій з’явиться після пробіжки обов’язково! Ще ж такого не було, щоб не з’явився».

Cкільки б вона не тривала, 1 або 10 кілометрів. Завжди після пробіжки буде настрій переможця! Мені його вистачає на ввесь день, а наступного ранку – знову підзаряджаюся.

«Мене чекає смачнющий сніданок. Він смакуватиму краще після пробіжки».

«Одяг біля себе, взуття під боком. Не піддавайся оманливості темного ранку. Хто він, а хто ти?»

«Натягни штани, далі буде простіше».

«Не набридає бігати в одному місці?»

Мені в цьому плані щастить, часто переїжджаю 😊  Одна причина, за якої люблю переїжджати, це можливість в кросівках дослідити нову територію.

«Люди крутять біля скроні пальцем, коли повз пробігаєш?»

Та ну. Їм холодно витягати руки з кишень. Раз чула, як син питав маму «Куди біжить дівчина?» Відповіді не почула.

До речі, хто соромиться бігати на вулиці, а такі є навіть серед знайомих, зима – ідеальний час для вас, бо в шапці й балаклаві знайомі вас не впізнають.

«Що вдягати, щоб не змерзнути?»

Важливо й не перегрітися. Не вдягайте кожух і шапку вушанку.

Поки що мені комфортно в отакому наборі: 2 флісові кофти, желетка, штани утеплені, труси зимові, перчатки, балаклава, пов’язка, зверху капюшон, носки вологовідштовхуючі, кросівки незимові.

Для максимум 3-5 градусів морозу цього достатньо. Далі – треба дивитися по відчуттю. Як на мене, найголовніше, щоб у шию не дуло, тому обираю не шапку, а пов’язку й капюшон. І, звичайно, важливо утеплити тазостегнову зону, бо, як каже бабуся, «вам ще дітей рожати».

Щоб не скользити, купуєте зимове взуття, або ж гумові спеціальні начіпки.

Скажу чесно, взимку, коли півмаршруту – асфальт, а пів – лід, ця штука недієва. Принаймні, мені з нею незручно: доводиться знімати, коли біжу по асфальту, і натягувати, коли по слизькій поверхні. Краще бігати по прочищеній від снігу й льоду дорозі без додаткових наліпок.

І хочеться, і болить: МОТИВАЦІЯ бігати взимку

«А якщо захворів?»

Мене заплюють лікарі, та хвороба – не привід не бігати. Знову ж таки, залежно від важкості захворювання. Якщо просто тече з носа, і температура тіла не підвищена, не варто лишати тренування. Зачасти, біг лікує й зміцнює дух.

Дихайте спокійно. Не хапайте холодне повітря ротом. Дихайте не лише носом, але язик піднімайте до піднебіння, щоб зігрівалось повітря в роті.

«Дуже хочу бігати взимку. Як подолати страх падіння?»

Подумайте про те, як стрьомно було Раймону Лейнінже й П’єру-Алену, які вперше пройшли північну стіну Пті-Дрю в Альпах або італійському альпіністу Вальтеру Бонатті, а вам страшно на півгодини біля дому побігати. Не біжіть, як лань, почніть зі швидкої ходьби. Страх мине.

Зими не так багато, як здається. Екстриму в нашому житті – теж. Тож користуйтеся нагодою бути щасливим щодня, а не лише, коли пече сонце й квітнуть тюльпани.

Коментувати

21 листопада 2019
20 листопада 2019
19 листопада 2019