Андрій Букін
45 записи

Місяць до старту другого етапу медреформи: запустити VS заморозити

0

Події які відбуваються в країні останнім часом настільки бурхливі та резонансні, що просто не встигаєш виокремити фонові від стратегічних. Як говорили розумні люди: “Парадокс нашого часу полягає в тому, що всі все знають, але нічого не розуміють”. 

Декілька слів про можливу (тимчасову) зупинку медичної реформи

Пару днів тому з’явилася новина “Зеленський збере відомих українських лікарів для оцінки медреформи”. Це може означати, що політики найвищого щаблею влади злякалися робити другий етап реформи. Аналіз говорить, що області не готові до входження в реформу і який висновок робить керівництво? Так, все правильно, – (тимчасово) зупинити реформу. Не покарати винних у бездіяльності, не збільшить бюджет, не зробити додаткові роз’яснення та мотивувати головних лікарів. Натомість, вони приймають рішення про заморожування цього проекту за місць до старту.

Створення дорадчого органу, комісії, депутатської групи – це старий бюрократичний процес, який відомий ще за часів Кучми. Якщо хочеш щось зупинити, треба створити депутатську комісію – був колись такий анекдот серед чиновників. Ми прекрасно розуміємо, що головнокомандувачу потрібні рейтинги: як особисті, так і політичні на майбутніх виборах в осени. А реформа – це складний і надзвичайно болісний процес, який потребує прийняття непопулярних рішень. І не тільки прийняття, але і контроль за їх виконанням. Це не може не вдарити по рейтингах, і на Банковій це прекрасно усвідомлюють.

Прикро констатувати той факт, що країна відкочується назад шаленими темпами, і це стосується не тільки медичної галузі, це стосується безперечно усього. Дуже влучно про це сказав Павло Ковтонюк (Pavlo Kovtonyuk): “Не починати зміни в лікарнях — це дати людям чіткий сигнал, що надії на цю державу немає, а їх порятунок — тільки їх відповідальність. Що попереду — нове десятиліття системи «кожен за себе» під казочки політиків про «страхову медицину», планування і готування якої за останні двадцять років принесло багатьом представникам «еліти» не один об’єкт нерухомості і дороге авто”. 

Відповідальність за провал реформи на місцях повністю лежить на регіональній владі. Ми неодноразово про це писали, що колапс медичної системи неминучий при нинішній парадигмі управління нашим регіоном. Натомість, замість покарання та заміни “ТОП-менеджерів” ми отримуємо скасовування реформи.

Хто хоче жити спокійно, без стресів та переживань – ця країна не підходить. Україна дике поле експериментів, де ти кожного дня ідеш як на фронті, бо не відомо чим закінчиться цей день.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022