ULEAD Сумський регіональний офіс
48 записи

Міжмуніципальне співробітництво у сфері охорони здоров’я

0

Про важливість інструменту міжмуніципального співробітництва говорили під час онлайн-семінару присвяченому зазначеній темі. Участь в заході взяло понад 40 фахівців з територіальних громад Сумщини.

Міжмуніципальне співробітництво у сфері охорони здоров’я

За словами однієї зі спікерок заходу, керівниці Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD Марини Лобової, семінар мав на меті роз’яснити сутність та переваги інструменту співробітництва територіальних громад у сфері охорони здоров’я, порядок його організації, а також ознайомлення із практичними порадами та кейсами щодо укладання та реалізації таких договорів.

На її думку, міжмуніципальне співробітництво в сфері охорони здоров’я може надати громадам можливість розвивати медичну сферу на своїх територіях спільно з громадами-сусідами, зменшуючи при цьому фінансове навантаження на свої бюджети:

З передачею майна від районів до власності територіальних громад, питання такого співробітництво та, зокрема, співфінансування набуває ще більшої актуальності. У галузі охорони здоров’я така необхідність відчувається особливо, адже колишні ЦРЛ є доволі потужними інфраструктурними об’єктами. А якщо ж ми говоримо про розвиток (оновлення матеріально-технічної бази, розширення переліку послуг, створення сучасних та комфортних умов для лікарів і пацієнтів, впровадження інноваційних елементів у практику), то це, безумовно, потребує синергетичного ефекту, – зазначає Марина Лобова.

Ще однією спікеркою виступила радниця з питань муніципальних фінансів та управління Сумського РО Програми «U-LEAD з Європою» Ірина Алєєва , яка ознайомила учасників з фінансовими аспектами організації такого співробітництва.

Окремо під час заходу розглянули існуючі в Україні кейси міжмуніципального співробітництва у цій сфері, які можуть бути мультиплікаційно застосовані й громадами Сумської області.

Коментувати
28 червня 2022
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022