Регіональний центр з надання БВПД у Сумській області
54 записи

Негода – хто винен і що робити?

0

Взимку як ніколи актуальним постає питання прибирання та благоустрою міста, адже снігові замети, що утворюються внаслідок негоди, ускладнюють життя як пішоходам, так і автомобілістам. А небезпечні бурульки, що звисають з дахів будівель, часом можуть призвести й до трагічних наслідків.

Негода – хто винен і що робити?

Юрист Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олексій Рибалка наголошує:

«У Сумах питання прибирання доріг і територій, прилеглих до магазинів, закладів громадського харчування, інших підприємств і установ врегульовані правилами благоустрою міста Суми, відповідно до яких підприємства, установи і організації зобов’язані здійснювати весь комплекс робіт, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку на власних, закріплених та прилеглих територіях».

Утримання, зокрема, прибирання доріг у місті Суми відповідно до укладених договорів у 2019 році здійснює КП «Шляхрембуд» Сумської міської ради.

Відповідно до Правил благоустрою міста Суми, роботи з прибирання снігу та льоду мають розпочинати з настанням випадання снігу. Від снігу та льоду, у першу чергу, очищають тротуари, дороги до під’їздів житлових будинків, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів тощо. Дозволяється свіжий сніг укладати у вали на вулицях і площах, за винятком території місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, для подальшого вивезення. Зібрані сніг, лід повинні щоденно вивозитися на відведені для цього ділянки.

Забороняється переміщення снігу з тротуару на проїзну частину вулиці чи дороги після завершення робіт з їх механізованого прибирання. У зимовий період року з метою запобігання утворенню ожеледиці та сприяння її ліквідації необхідно проводити обробку дорожніх покриттів технологічними матеріалами, дозволеними до використання Міністерством охорони здоров’я України.

Власники, балансоутримувачі, підприємства, установи, організації або особи, які утримують території за договором, зобов’язані:

1) мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев’яні, мітли, льодоруби), достатній запас матеріалу для посипання для своєчасного проведення протиожеледних заходів;

2) прибирати сніг негайно, з початку снігопаду, для запобігання утворення накату;

3) негайно очищати дахи, карнизи та інші елементи будинків, споруд, будівель від снігу та бурульок з дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій тощо, огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах, вивозити сніг та бурульки, що зняті з дахів, карнизів та інших елементів будинків, споруд, будівель протягом доби;

4) повністю розчищати снігові вали над зливостічними колодязями, розміщеними на вулицях та дорогах, з яких сніг не передбачається, вивозити на снігозвалище;

5) очищати від снігу, льоду та бруду оголовки зливостічних колодязів та дощоприймачі у разі сніготанення та на початку весняного періоду.

Контроль за дотриманням правил благоустрою міста Суми здійснює Інспекція з благоустрою міста Суми. За порушення винні особи притягуються до адміністративної відповідальності.

Виникли питання? 0 800 213 103 єдиний безкоштовний цілодобовий номер з надання безоплатної правової допомоги в Україні.

Коментувати
28 червня 2022
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022