Понад чотири тисячі медиків з числа ВПО працевлаштувалися в інших регіонах

0

Внаслідок повномасштабної війни, постійних обстрілів та тимчасової окупації російськими військовими окремих регіонів України чимало медиків змушені були залишити свої домівки та робочі місця і шукати можливість працевлаштуватися в інших, більш безпечних областях.

лікарі медичні працівники ВПО

Міністерство охорони здоров’я врегулювало механізм забезпечення робочими місцями медпрацівників, які через війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи й працюють у медзакладах інших регіонів України. Він регулюється наказом МОЗ України від 04.03.2022 р. № 414.

«Облік робочого часу медпрацівника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Потім ці дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, після чого працівник охорони здоров’я отримує заробітну плату», — пояснюють у МОЗ. 

На сьогодні можливістю працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 4290 внутрішньо переміщених медичних працівників. Серед них:
– 2006 лікарів,
– 1503 фахівці (медичні сестри/брати, акушери, фельдшери, асистенти фармацевтів),
– 781 технічний працівник.

Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Львівській – 284, Дніпропетровській – 214, Полтавській – 150 та Харківській області – 130 осіб. 

Найбільше працевлаштованих медичних сестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Дніпропетровській – 322, Полтавській – 166, Харківській – 141 та Запорізькій області – 136 осіб. 

Нагадуємо, що знайти потрібні вакансії можна на Порталі вакансій медичних працівників, спеціальному порталі Міністерства охорони здоров’я. На ньому можна відфільтровувати вакансії за географією та шукати у потрібних регіонах або обирати форму власності закладів, серед яких здійснюється пошук.

Загалом від початку запуску на порталі подано понад 600 вакансій у закладах охорони здоров’я по всій Україні.

Фото — Anna Shvets

***

Також слідкуйте за сторінками нашого видання у Telegram, Facebook та Instagram.

Коментувати
03 лютого 2023
02 лютого 2023
01 лютого 2023
31 січня 2023