5 стереотипів, з якими я зіштовхуюсь як жінка, яка вживала наркотики

0

Якщо кололася, значить погана матір, значить торгуєш тілом, значить і друзі в тебе такі, значить хвора.  

5 стереотипів, з якими я зіштовхуюсь як жінка, яка вживає наркотики

Тетяна, 49 років.

У 23 роки я почала вживати наркотики. Зараз мені 49, а моєму сину – 27. Він ні одного дня не навчався у дитячому садочку, бо я виховувала його сама. Уже п’ятий рік я на замісній підтримувальній терапії, і навіть якщо мені принесуть повний шприц, я не вколюся, бо знаю, що зранку приймала препарати.

Коли ти наркозалежний – стереотипи ходять за тобою щодня. Якщо ти наркозалежна жінка – тебе клеймують на все життя.

За дозу може все

Люди думають, що наркозалежна і секс-працівниця – це одне й те ж саме. Якщо наркозалежна, значить з нею можна все, значить вона може зробити що завгодно за дозу. І з ким завгодно. Тож коли я кажу, що у наркозалежних є сім’ї, діти, то люди на це реагують неоднозначно. Вони, немов сумніваються, що ти можеш створити сім’ю.

Наркозалежна – значить хвора

Якщо десь фігурує факт, що ти вживала наркотики, то в лікарні від тебе тікатимуть, як від потенційного розповсюджувача інфекційних хвороб. Тебе боятимуться торкатися без медичних рукавичок, у тебе боятимуться взяти кров і так далі. Я двічі проходила тест на гепатит, який у обох випадках нічого не показав. А лікарі все одно бояться, думають, що я їх чимось заражу.

Коли помирала моя знайома, яка також вживала наркотики, то її просто покинули на лікарняному ліжку. За нею доглядала одна набожна жінка, яка не боялася її торкатися. Усі інші намагалися мінімізувати контакт.

Ти ж жінка, ти протягнеш без препаратів

«Мужчині болить більше, а тобі болить не так дуже, ти потерпиш».

«Що ти до мужика рівняєшся, ти не рівняйся до мужика. У тебе і вага менше, і сама ти мініатюрна, тож тобі можна дати не 12 таблеток, а вісім».

Але сенс один і той самий – усім болить однаково.

На роботі також колотимешся?

Ні. Але роботодавці все одно рідко беруть на роботу, якщо знають, що я вживала. Навіть якщо я на ЗПТ, і вже не приймаю наркотики, вони бояться, що прийдуть мої наркозалежні друзі і ми разом винесемо все з офісу.

Трудову книжку я отримала в 40 років, хоча працювала все життя. Просто до цього офіційно ніхто не брав. Куди не прийдеш, скрізь питають: «А що з руками?». Бояться, що я зірвусь, що почну колотися, або нюхати, або просто зап’ю. Не хочуть проблем з поліцією. Це все тягнеться одне за іншим, як за ниточку.

Якщо наркозалежна – значить погана матір

Я кололася. І коли приходила міліція, то вони казали мені: «Ти наркоманка, звідки у тебе гроші на всі ці Kinder-и? Ти ж наркоша. Ти баба, ти їх ніде не заробиш». А я за освітою вчителька, маю ще додаткові курси, ніколи не сиділа на місці. У мене дитина ні одного дня не була в дитсадку, якою б наркозалежною я не була, але він завжди був зімною. Мене хотіли позбавити материнських прав, пройшлись по сусідам, а ті сказали, що у мене дитина завжди нагодована, одягнена, весела. Але стереотип такий: «Якщо матір вживає наркотики, значить не дасть дитині їсти, не купить одяг, не поведе в парк розваг».

Просто коли ти наркозалежна, то це навіть не печатка, і не клеймо, люди думають, що це ти вже третій сорт.

Коментувати

15 січня 2019