МОЗ про плани на реінтеграцію ветеранів у цивільне життя

0

З огляду на важливість й актуальність питання реінтеграції ветеранів у цивільне життя влада активно напрацьовує план дій для забезпечення повоєнної підтримки мобілізованих осіб та військовослужбовців, повідомляє МОЗ.

МОЗ про плани на реінтеграцію ветеранів у цивільне життявійна

Днями комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів продовжив обговорення концепції адаптації учасників бойових дій після завершення війни та повернення мобілізованих осіб та військовослужбовців до мирного цивільного життя.

Відкриваючи засідання «круглого столу» на тему «Інструменти суспільної підтримки ветеранів – учасників бойових дій у післявоєнний період», голова комітету Галина Третьякова акцентувала на важливості завдання, що стоїть нині перед законодавчою та виконавчою гілками влади, з напрацювання плану дій для забезпечення повоєнної підтримки мобілізованих осіб та військовослужбовців. Зокрема, така підтримка має надаватися за чотирма напрямами:

– забезпечення медичними послугами та реабілітацією;

– надання матеріальної підтримки за рахунок держави на період адаптації до умов цивільного життя;

– зайнятість, організація супроводу в пошуку роботи за принципом «позитивної дискримінації»;

– розвʼязання житлових питань

«Станом на зараз 55% цивільної медицини обслуговує потреби наших військових. Треба визначити, які послуги буде надавати цивільна медицина, а які – військова. Крім того, є пропозиція замінити визначені законодавством пільги, які є недієвими та незабезпеченими, на стипендіальне утримання громадян, що стали на захист України, впродовж 2-3 років для адаптації до умов цивільного життя. Також пропонуємо дати Захисникам та Захисницям України додаткову оплачувану 2-місячну відпустку, – зазначила Галина Третьякова. – Ми б хотіли впровадити для цієї категорії громадян позитивну дискримінацію щодо працевлаштування на публічній службі. Якщо потрібно – забезпечити навчання, додаткову та часткову кваліфікацію. І останнє – потрібні програми соціального житла, відповідні іпотечні програми, розвиток ринку оренди».

Важливим питанням є забезпечення здоров’я нації в умовах та під впливом війни росії проти України. Державна політика у сфері охорони здоров’я наразі враховує травми та наслідки війни для фізичного та психічного здоров’я громадян країни.

«Ми працюємо над Єдиною системою надання медичної допомоги. Ця система працюватиме для усіх українців, в тому числі і для ветеранів. Водночас ми розширюємо послуги та перелік лікарських засобів з урахуванням травм та наслідків війни. До прикладу нещодавно були введені два додаткових пакети медичних послуг Національної служби здоров’я України. Це первинна психологічна допомога та комплексна реабілітація для дітей та дорослих, – повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Комаріда. – Ці пакети будуть розповсюджуватися на все населення України, але необхідність прийняття цих пакетів викликана в першу чергу війною, воєнною травмою».

Нагадаємо, що нині МОЗ працює над розбудовою Національного реабілітаційного центру на базі одного з ветеранських госпіталів.

Джерело: МОЗ

Коментувати
03 лютого 2023
02 лютого 2023
01 лютого 2023
31 січня 2023