8 червня – День океанів: усе, що потрібно знати про побутові речі, які їх забруднюють

0

8 червня 1992 року на Всесвітньому саміті ООН з навколишнього середовища і розвитку в Ріо-де-Жанейро прийняли рішення щорічно проводити День океанів. Починаючи з 1993 року це свято відзначали неофіційно в багатьох країнах світу. Лише у 2008 році в Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 8 червня офіційно визнали як Всесвітній день океанів, який будуть відзначати, починаючи з 2009 року. 

8 червня – День океанів: усе, що потрібно знати про побутові речі, які їх забруднюють

У свою чергу, минулого місяця Єврокомісія підтримала заборону використовувати пластиковий посуд і пропонує нову директиву для вирішення проблеми океанічного сміття, стверджуючи, що 80% сміття – це пластик.

Завдяки своєму повільному розкладанні він накопичується в морях, океанах і на пляжах у всьому світі. Залишки пластику знаходять у шлунку морських черепах, тюленів, китів і птахів, а також у рибі та молюсках, а значить і в харчовому ланцюжку людини.

Пропонуємо перелік 10 продуктів з пластику, які найчастіше зустрічаються на пляжах, морях та океанах. Ці продукти є найбільшою складовою загальної екологічної проблеми. Загалом до переліку входять пластиковий посуд, контейнери, поліетиленові пакети, цигарки, повітряні кульки та їх тримачі, ватні палички, коктейльні соломинки, предмети гігієни тощо.

Хоча пластмаса є зручним, адаптованим, корисним та економічно-цінним матеріалом, вона повинна повторно використовуватися та якісно перероблюватися.

Коментувати

25 березня 2019
22 березня 2019
21 березня 2019