82% підлітків проти того, щоби медичні дані передавали батькам без їхньої згоди – МОЗ

0

Сексуальна просвіта — найбільш затребуваний урок у школі, присвячений здоров’ю. Такі дані онлайн-опитування оприлюднив проект U-report на зустрічі із заступником міністра охорони здоров’я Олександром Лінчевським, – йдеться на сайті МОЗ.

82% підлітків проти того, щоби медичні дані передавали батькам без їхньої згоди

Учасники зустрічі мали можливість в прямому ефірі запитати думку молоді завдяки інструменту опитування U-report.

За даними опитувань U-Report серед молоді, чверть опитаних (26,6%) хотіли б отримувати консультації сімейного лікаря через соціальні мережі та месенджери, а 24,3% — телефоном. Загалом 43,8% повідомили, що вже обрали свого лікаря.

Найбільш затребуваний урок в школі, присвячений здоров’ю — сексуальна просвіта (32%), за ним йдуть надання невідкладної допомоги (28%), здорове харчування (23%), принципи здорового способу життя (16%).

63,1% підлітків, які брали участь у опитуванні, негативно ставляться до легких наркотиків, і водночас 61% стикались з ситуацією, коли їм пропонували наркотики.

56% опитуваних цікавлять міфи, пов’язані з ВІЛ-інфекцією, 44,4% вважають відеоролики, анімацію і комікси найбільш цікавою формою інформування про ВІЛ. ТБ-програми (12,7%) і тематичні листівки (11%) — найменш цікаві для молоді форми.

Медичний заклад — перший в черзі вибору (85,9%), коли молодь потребує тестування чи ліків. Головне очікування від закладу — конфіденційність (62,6%). 82% опитаних підлітків проти того, щоб їхні медичні дані передавалися батькам без їхньої згоди.

20,4% опитуваних курять, при чому 7,5% з них почали курити з безпечного на погляд багатьох кальяну. 60,4% опитуваних бачили рекламу цигарок — в кіосках (56,8%), супермаркетах (48,9%) і навіть інтернеті (25,5%).

U-Report систематично проводять опитування про здоров’я підлітків та молоді.

Ми впевнені, що дослідження точки зору молодих людей через U-Report — це надійний фундамент для побудови програм, націлених на підлітків та молодь в Україні, – сказав Світозар Ніцполь, координатор проекту U-Report, соціолог.

МОЗ України спільно із партнерами випрацьовує інструменти для покращення надання первинної медичної допомоги підліткам. За підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) “Українська фундація громадського здоров’я” розпочала пілотний проект у Полтавській та Львівській областях.

Галина Скіпальська, директорка Української фундації громадського здоров’я підкреслила, що саме в підлітковому віці в організмі людини стаються зміни, котрі мають вплив на все подальше життя людини.

Фокусуючись на підлітковому здоров’ї, ми формуємо здоров’я наступного покоління країни, — пояснює місію проекту Галина Скіпальська.

Робоча зустріч “Дружні медичні послуги очима молоді та підлітків” відбулася в рамках проекту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) “Сприяння інтеграції послуг, орієнтованих на підлітків, в систему первинної медико-санітарної допомоги в рамках поточної реформи системи охорони здоров’я в Україні”, який реалізує МБФ “Українська фундація громадського здоров’я”.

Коментувати

22 квітня 2019
19 квітня 2019