Афера із медичними деклараціями: Супрун пояснила, як діяти у випадку шахрайства

0

Лікарі та уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря у медзакладах, не мають права вносити у систему персональні дані без відома і підпису пацієнта. Про це заявила в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун у Facebook.

Супрун розповіла українцям,як запобігти шахрайству медиків

Супрун розповіла українцям,як запобігти шахрайству медиків

Супрун розповіла про випадок, коли людина прийшла до медичного закладу, щоб підписати декларацію з лікарем, якого обрала, проте виявилося, що в електронній системі охорони здоров’я вже містяться її персональні дані та декларація, котру вона ніколи не підписувала.

Як вони там опинилися  ми обов’язково з’ясуємо, та всі причетні понесуть відповідальність. Це шахрайство з метою заволодіння державними грошима та відповідальність за такі дії буде відповідна до Кримінального кодексу, – написала Супрун.

Також очільниця МОЗ наголосила, що громадяни, які опинилися в аналогічній ситуації, можуть подати заяву про припинення декларації у довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем – стара анулюється автоматично.

Лікарю у такому випадку варто повідомити про це службу підтримки медичної інформаційної системи, до якої він підключений, та керівника медичного закладу, де була внесена декларація без відома пацієнта, – додала в. о. міністра охорони здоров’я.

До слова, за перший місяць кампанії “Лікар для кожної сім’ї” обрали медиків і підписали з ними декларації більше 2 мільйонів українців.

Коментувати

18 січня 2019
17 січня 2019