“Автографи війни” презентували у Сумах

0

У обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку “Автографи війни”. Експозицію представили з нагоди Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, – йдеться на сайті Сумської ОДА.

Фото sm.gov.ua

Фото sm.gov.ua

Експозиція представлена листами воїнів, які вони писали з фронту, їхніми щоденниками, друкованими матеріалами про війну.

Фото sm.gov.ua

Фото sm.gov.ua

Директор обласного краєзнавчого музею Владислав Терентьєв розповів, що листи надходили до музею різними шляхами.

Цьому сприяла і пошукова робота наших наукових співробітників, і архіви, і особисті знахідки. Серед найцікавіших і найцінніших – лист Дмитра Косаренка за дві години до страти, який він викинув у кватирку, і лист про звільнення міста Суми, який написав Микола Коршунов, і щоденники бійців, і листи до рідних героїв війни  Івана Кожедуба та Степана Супруна тощо.

Фото sm.gov.ua

Фото sm.gov.ua

Першими відвідали виставку школярі, нацгвардійці та міські й обласні можновладці.

Усі листи, які є експонатами цієї виставки, дуже хвилюючі. Це крик душі людей, які пережили окупацію нацистської Німеччини і мене цей крик не може не хвилювати. У мене в діда загинуло на Другій світовій війні два рідних брати, ще один дід був у німецькому полоні, його забрали на роботу до Австрії. Я вдячний музею, що ви нагадуєте нам про ті події в листах, – зазначив керівник апарату Сумської ОДА Дмитро Живицький.

Фото sm.gov.ua

Фото sm.gov.ua

За словами начальника обласного управління культури Олени Мельник, нині, коли йде війна в Україні, дуже важливо показати, що відчували бійці, захищаючи рідний край майже 80 років тому, адже й нинішнім героям притаманна така ж хоробрість, мужність, жага до перемоги над ворогом.

Коментувати

15 січня 2019