Базові предмети викладатимуть українською: суд не скасував рішення СМР

0

Учора у Зарічному районному суді міста Суми слухали справу про оскарження рішення СМР щодо викладання у сумських школах базових предметів українською мовою.

Базові предмети викладатимуть українською: суд не скасував рішення СМР

Базові предмети викладатимуть українською: суд не скасував рішення СМР

До суду подали Олександр Ротт, Юлія Сафронова та Владислав Котляр – батьки, діти яких навчаються в російськомовних школах. Вони вимагали оскаржити рішення СМР та наказу Управління освіти та науки Сумської міської ради «Про викладання державною мовою базових дисциплін у загальноосвітніх закладах м. Суми».

Проте, суд у задоволенні позовних вимог відмовив у повному обсязі.

Перша інстанція підтвердила законність рішення міської ради. Доводи батьків про погіршення якості освіти у дітей, які перейдуть на вивчення базових дисциплін українською мовою для мене є звичайною маніпуляцією любителів «русского мира». Переконаний навчання дітей за бюджетні кошти повинні проводитись виключно українською. Своє бажання вивчати мову окупанта російськомовні батьки можуть реалізувати у приватних навчальних закладах або залучивши репетиторів, – говорить ініціатор проекту рішення, депутат Володимир Чепік.

Повний текст рішення суду виготовлять за 5 днів. Далі сторони справи зможуть оскаржити його у Харківському апеляційному адміністративному суді. Наразі рішення Сумської міської ради «Про викладання державною мовою базових дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах м. Суми» залишається в силі.

Нагадаємо, депутати проголосували за нього на сесії Сумської міськради 29 березня.  Проект рішення обговорювали близько півгодини. Загалом тоді за нього проголосували 26 депутатів.

Коментувати

20 червня 2018
19 червня 2018