Базові предмети викладатимуть українською: суд не скасував рішення СМР

0

Учора у Зарічному районному суді міста Суми слухали справу про оскарження рішення СМР щодо викладання у сумських школах базових предметів українською мовою.

Базові предмети викладатимуть українською: суд не скасував рішення СМР

Базові предмети викладатимуть українською: суд не скасував рішення СМР

До суду подали Олександр Ротт, Юлія Сафронова та Владислав Котляр – батьки, діти яких навчаються в російськомовних школах. Вони вимагали оскаржити рішення СМР та наказу Управління освіти та науки Сумської міської ради «Про викладання державною мовою базових дисциплін у загальноосвітніх закладах м. Суми».

Проте, суд у задоволенні позовних вимог відмовив у повному обсязі.

Перша інстанція підтвердила законність рішення міської ради. Доводи батьків про погіршення якості освіти у дітей, які перейдуть на вивчення базових дисциплін українською мовою для мене є звичайною маніпуляцією любителів «русского мира». Переконаний навчання дітей за бюджетні кошти повинні проводитись виключно українською. Своє бажання вивчати мову окупанта російськомовні батьки можуть реалізувати у приватних навчальних закладах або залучивши репетиторів, – говорить ініціатор проекту рішення, депутат Володимир Чепік.

Повний текст рішення суду виготовлять за 5 днів. Далі сторони справи зможуть оскаржити його у Харківському апеляційному адміністративному суді. Наразі рішення Сумської міської ради «Про викладання державною мовою базових дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах м. Суми» залишається в силі.

Нагадаємо, депутати проголосували за нього на сесії Сумської міськради 29 березня.  Проект рішення обговорювали близько півгодини. Загалом тоді за нього проголосували 26 депутатів.

Коментувати

20 вересня 2017
19 вересня 2017
18 вересня 2017
16 вересня 2017
15 вересня 2017