Best list: сумчани радять

0

Не знаєте, як урізноманітнити довгі зимові вечори? Тоді наша суперсуб’єктивнуа рубрика “Best list: сумчани радять” саме для вас. Це добірка порад: що почитати, яку музику послухати, які фільми подивитися, як і де провести дозвілля. Цього разу своїми вподобаннями ділиться виконавчий директор Громадського фонду “Суми” Олександра Мартиненко

Best list: сумчани радять

Must read

1). “Шантарам” – роман Грегорі Девіда Робертса.

Головний герой грабує банк, потрапляє у в’язницю, потім тікає з неї, підроблює документи, переїжджає до Індії, де рятує людей в трущобах, зустрічає свою любов і працює на місцеву мафію. Тут дуже контрастні описи Індії – від величних білосніжних палаців до виживання в трущобах – книга схожа на автобіографію.

2). “Аеропорт” – роман американського військового кореспондента Сергія Лойка.

В основу книги покладено героїчні події оборони Донецького аеропорту військовослужбовцями ЗС України та добровольцями у вересні 2014 — лютому 2015. Окрема глава роману присвячена анексії Криму Росією у березні 2014 року. Книгу має прочитати кожен українець, тому що це наша історія..

3). “Коханці Юстиції” Юрія Андруховича.

4). “Дрібна рибка”. Автор – Ліза Бреннан-Джобс.

5). Сучасна казка “Мері” Сашка Дерманського.

Must watch

1). Серіал “Гарна дружина”. Про політику, любов та кар’єру.

2). “Король говорить”.Фільм Тома Хупера за сценарієм Девіда Сайдлера.

3). “Врятувати рядового Раяна”. Режисер – Стівен Спілберг.

Разом із загоном з восьми чоловік Міллер повинен відправитися в тил ворога на пошуки рядового Джеймса Райана, три рідних брати якого майже одночасно загинули на полях битв. Командування прийняло рішення демобілізувати Райана і відправити його на батьківщину до невтішної матері. Але для того, щоб знайти і врятувати солдата, крихітному загону доведеться пройти через всі кола пекла.

Я раджу цей фільм для розуміння українцями цінності життя, поваги до сімей загиблих і усвідомлення того, як приймає рішення головнокомандувач. Я знаю точно, що в Україні ми вже зрушили з мертвої точки в правильному напрямку, і слова “мами ще нарожають” це не про Україну.

4). Військово-історична драма від Мела Гібсона “З міркувань совісті” мене дуже вразила.

Фільм про справжню сильну людину, про подвиг санітара. Чи були в нашій історії подібні випадки? Були, причому не в сиву давнину Другої світової, а на фронті російсько-української війни, в Іловайську.

5). Американська кінокомедія “Стажер”.

Легка, проста, сентиментальна і чесна мелодраматична комедія про те, що після пенсії життя не закінчується та завжди можна навчитись чомусь новому 🙂

Must listen

1). Drake “Іn my feelings”.

2). Без обмежень “Листопад”.

Для мене це талановиті українські рок-музиканти, за їх гуртом слідкую вже років десять, нині в них вже близько 40 пісень і кожна з них вривається в серце.

3). Один в каное “Човен”.

4). Скай “Відчуваєш”.

5). Malfa “So long”.

Місця відпочинку

1). Якщо після роботи у вас лишилися сили для саморозвитку, то рекомендую відвідати Розумний хаб на вул. Кузнечній.

2). Смачні бургери в Dom Maya-арт кафе.

3). Взимку неодмінно з родиною їздимо на лижну базу в Токарі.

4). А влітку при можливості їдемо в Єгипет, люблю його за неймовірно гарний підводний світ.

Олександра Мартиненко – виконавчий директор Громадського фонду “Суми”

А ще у Сумах є “ОлдПабСуми”, куди ми заходимо з колегами відпочити та обговорити тиждень за склянкою пива. Цікавий інтер’єр. При вході вас привітно зустріне робот🙂

Коментувати

19 червня 2019