Best list: сумчани радять

0

Наша суперсуб’єктивна рубрика “Best list: сумчани радять” уже на сайті! Нова добірка порад: що почитати, яку музику послухати, які фільми подивитися допоможе вам урізноманітнити свої вечори 🙂 Цього разу своїми уподобаннями ділиться Руфіна Счастливцева, проєктна менеджерка, спеціалістка із питань взаємодії з громадськістю Сумської ОДА.

Best list: сумчани радять

Must listen 

Я обожнюю музику, вона може творити дива. Наприклад, Шопен. Мені його нещодавно рекомендували. Вітчизняний рок 70-90х років (майже все, що було популярним, і особливо – Лінда, Агата Крісті).

Справжнє кохання в музиці – Борис Гребенщиков (Акваріум), особливо – «Темний, як ніч», «Вовки та ворони», «Нікіта Рязанский», «Господу видніше», «Білий кінь», «Золоте місто» #1.

І ще дуже люблю джаз, багато іншої музики, але виключно для настрою.

Наприклад раджу послухати: 7even (GR) – Love untold (original mix), Call My Name (Bande originale du film Deux moi), Simply Falling – Iyeoka, Баста – Мої разбиті мрії, Loboda – Новий рим, Lana Del Rey – High by the beach (MBNN Remix), Ash & Naila – Coward, Taro – Alt-J, Мальбек і Сюзанна – Гіпнози, Jah khalib – Лейла, Sade (можна слухати альбомами).

Must read

1. Щодо книг, то надзвичайно важливе враження, яке вплинуло на мою діяльність це «Право: Азбука. Теорія. Філософія: досвід комплексного дослідження» Сергія Алексєєва, роботи якого мали істотний вплив на формування парадигми сучасної вітчизняної юридичної науки.

У його роботі обгрунтовується необхідність піднесення правознавства, як науки, гідної зайняти високе положення серед передових природничих, технічних і гуманітарних наук, обгрунтовуючи місце і роль права, як одного з вищих досягнень цивілізації і культури людства. І там у нього я побачила свою мету – суспільство, в якому править ідея. Минуло три роки і я не відмовилася від тих поглядів, а тільки утвердилась в них. Я тоді закохалася в право. Дійсно зрозумівши, що це дивовижний інструмент і головне тут, в яких руках він опиниться – добрих чи злих, розумних чи невмілих. І я обрала саме цей шлях, мені щиро захотілося впливати на те, щоб наше суспільство стало громадянським і ним правила ідея.

2. «Адміністратегія» (книга).

3. «Мартін Іден» роман чудового письменника Джека Лондона. Мені колись сказали, що в цьому романі є дівчина на ім’я Руфь, а мене так називає бабуся (читала через це, адже було цікаво). Але ця дівчина мені зовсім не сподобалася. Проте, дуже сподобався сам герой.

Завжди важко бути в середовищі, коли всі інші – інші. Це історія кохання талановитого хлопчика без освіти, який зробив все для того, щоб увійти у вище суспільство, до якого належала дівчина, яку він покохав. Сама Руфь була звичайною представницею суспільства. Тому почала відноситися до нього набагато краще, коли він став відомим письменником. А коли він помирав з голоду, вона навіть не реагувала на це, хоча сама дуже добре жила. Коли він став відомим, всі змінили до нього відношення, почали запрошувати в гості, хотіли спілкуватися. Я дуже плакала, коли читала про його нерозуміння, риторичні питання «що змінилося, я ж залишився таким, яким і був. Чомуне можна було так добре ставитися до мене тоді? Я ж та сама людина, в мені в середині нічого не змінилося, коли я здобув славу».

Must watch

1. Фільм «Садове кільце» – ще не один фільм не транслював мені найгірший період, який я переживала. В ньому стільки мудрості життя. Тієї мудрості про яку ніхто не розповідає. Не можна жити в коконі, треба все контролювати і бути пильним. Завжди не може бути все добре, бо є інші люди, заздрісні та підлі. Про хворі стосунки та хворе кохання тут також є.

Багато правди в словах головної героїні-психолога, яку вона обгрунтовує герою з хворою прив’язаністю до її сестри, про те, чому її сестра до нього більше не повернеться. Через це я також пройшла. Хворе кохання, коли чоловік користується життєвими ресурсами жінки пропонуючи натомість набагато менше. Коли в стосунках один не витрачає більше енергії ніж інший, в цьому для мене і є гендерна рівність, енергія – це увага, любов, вчинки, робота по дому, все, на що потрібні сили, все за рахунок чого підтримуються стосунки. Коли хтось тягне більше, відбувається дисгармонія. І це стосується всього – якщо погано в стосунках з кимось, з відчуттям, що ви один одного руйнуєте, це жах і треба щось вирішувати. І можливо після таких стосунків буде необхідно відновитися.

2. Фільм «Захар Беркут» – це фільм найкращого для мене українського режисера Ахтема Сеїтоблаєва. Коли я вийшла з кінотеатру, у мене було одне відчуття – я ж стільки про це говорю. Це моє найбільше життєве переконання, яке я намагаюся відстоювати, що коли разом, нас не побороти. Нас завжди боялись. Нас роз’єднують, розділяляють. В єдності ми неодмінно будемо не тільки в свободі, але й достатку. Від природи українці дуже розумні та талановиті. Такі фільми неодмінно треба дивитися, радити, знімати. Це про українців, про нашу силу.

3. Щодо серіалів. Повномаштабна екранізація романа Ф.М. Достоєвського «Ідіот» режисера Володимира Бортко.

Достоєвський мій улюбленний письменник. Достоєвський написав роман про щирих людей, не в системі, вони виділяються своєю оригінальністю. Також про їх взаємодію із суспільством, яке плекає свій спокій і монотонність життя і не сприймає таких людей. Суспільство заморожене без ідей та цілей. Достоєвський пише про протиріччя душі, закостенілість поглядів, жадібність, втрачений час та наслідки кохання, яке підмінюють жалістю. Можна, звісно, і читати, але серіал зняли на вищому рівні, перший раз я дивилася в 12 років з батьками і вже тоді він вразив мене назавжди. Якщо його читати, то це дуже складний для обміркування процес, кожне речення має сенс, треба «прислухатися» до всього. Я читаю все. Вражає також роман «Брати Карамазови». Ще мені було дуже цікаво дивитися біографічні фільми про всесвітнього генія літератури.

4. Фільми «Соціальні мережі», «Стартап», «Стів Джобс: імперія спокуси» – це фільми мотивації. Коли я почала писати магістерську роботу, яка була пов’язана з інноваціями, венчурними фондами, для мене ці фільми були одним із джерел натхнення.

5. Для на настрою у всі часи: «Сімпсони», «Американська сімейка».

Best list: сумчани радять

Найцінніше це фільми та книги, які вчать нас жити, музика, яка очищує. Єдине, я б хотіла би дещо з цього побачити раніше, ніж потрапила в подібні умови. Все ж таки розумніше вчитися не на своїх помилках.

Коментувати
03 квітня 2020
02 квітня 2020
01 квітня 2020
31 березня 2020
30 березня 2020