Best list: сумчани радять

0

Попереду три місяці зими, а отже час зібрати для себе свіжу добірку книг, фільмів та музики, які рятуватимуть від холодних сніжних вечорів. Досі не знаєте що почитати, послухати чи подивитися? У нашій суперсуб’єктивній рубриці “Best list” cвоїми вподобаннями ділиться сумська журналістка Олена Адаменко. 

Best list: сумчани радять

Must read

1. Бегбедер. Увесь.

Для покоління 2000-х він, звичайно, застарів. Бо, “дивлячись на зростаюче покоління, я відчуваю гордість: ми були не самими жорстокими у*банами. Прогрес не стоїть на місці” (с). Для народжених у 80-ті він крут як ніхто. Принаймні тим, що між свободою і щастям обирає свободу.

2. Владислав Івченко. Дуже люблю Івана Карповича, але мій найулюбленіший детектив – Вєпр Іванович із “Детективної агенції “Буря і натиск”.

Книжки Владюши відрізняються фантастично-гумористично-детективними сюжетами, в які органічно вплетені кулінарно-алкогольні рецепти і секс. Завдяки легкій мові його романи ковтаються без пережовування. Раджу усім, особливо, сумчанам – земляк же 🙂

3. Новелли О. Генрі.

Це з дитинства. Під його аудіо-книжки зазвичай засинаю. Вони смішні, добрі та мудрі. Мистецтво оповіді полягає в тому, щоб приховувати від слухача усе, що він хоче знати, доки ти не розповіси про свої погляди на різноманітні речі, які не мають відношення до справи. Здається, так він казав.

4. “Пропозиція, від якої неможливо відмовитись” – звичайно ж “Хрещений батько” П’юзо.

5. А ще іноді читаю Чехова і Тургєнєва. І навіть Джейн Остін (я же дєвочка).

Must watch

1. Комедія “Прочитати та спалити”.

Там мій улюблений Малкович і просто офігенно смішно-тупий Бред Пітт.

2. Про журналістів рекомендую два фільми: “У центрі уваги” і “Вся президентська рать”. Просто подивіться, як воно працюється. Ну і серіальчик “Ньюзрум” про телебачення.

3. “Чорне дзеркало”.

Це найкрутіший серіал. Ну оk, після “Гри престолів”)

4. Навіть не знаю, чиї фільми більше люблю, Річі чи Тарантіно, “Великий куш” чи “Кримінальне чтиво”. Вони обидва класні, як і всі їхні кіношки.

5. “Метелик” 2018 року з королем Артуром Гая Річі в головній ролі – Чарлі Ганнемом.

Цікавий сюжет, заснований на реальних подіях, і супер-сексі актор.

Must listen

З плейлистом все складніше, бо тут у мене і близько немає золотої середини, все залежить від настрою та компашки. Я дійсно слухаю все: від Баха до Семена Сліпакова, Жадана і Собак та навіть Пугачіхи 🙂 Але все ж таки спробую навести якийсь лад.

1. Енніо Морріконе.

Майже класика. Він прекрасєн як і Бельмондо у “Професіоналі”, до якого Енніо написав геніальну музику.

2. Ленінград.

Бо у Шнура все ох*єнно: і тексти, і музон, і кліпчики.

3. Кабаре-дует Білорусі “Серебряная свадьба”.

Відкрила його для себе на Коктебель джаз-фесті ще наприкінці нульових, мабуть. І не перестаю кайфувати.

4. Гурт “Палево”, особливо пісня “Очень много добрых дел”, тому що в мене теж “вы знаете, у меня иногда возникает желание кого-нибудь убить или задушить”. 

Олена Адаменко

Ну, і наостанок, як каже один мій знайомий, що може бути краще Metallica? Тільки Metallica у виконанні Apocalyptica 🙂

Коментувати

19 квітня 2019
18 квітня 2019
17 квітня 2019
16 квітня 2019