“Без соломинки, будь ласка”: у Сумах стартує екологічна ініціатива

0

У Сумах впроваджують нову екологічну ініціативу  “Без соломинки, будь ласка“. Це – акція, яка має наметі привернути увагу громадськості до проблеми забруднення пластиком і сприяти розвитку екологічної культури серед сумської молоді.

“Без соломинки, будь ласка”: у Сумах стартує екологічна ініціатива

За різними даними, на дні світового океану лежить від 4,7 до 12,8 млн тонн пластикових відходів. А пластикові трубочки – у десятці найбільш популярних знахідок серед сміття, яке знаходиться у воді. Через удушення та отруєння пластиковими відходами помирають риби, морські птахи і ссавці. Проте, пластикове забруднення шкодить не лише мешканцям океану, як могло здатися на перший погляд. Мікропластик, що потрапляє до стравоходу риб, врешті може потрапити у страви, приготовані з риби. Саме їх, без сторонніх думок, і з’їсть людина.

Ми хочемо, щоб рівень екологічної свідомості серед молоді міста Суми підвищився. Пластикові соломинки дуже забруднюють навколишнє середовище, негативно впливають на риб і тварин, які можуть ненароком їх з’їсти, та людей. Сьогодні ми з командою працюємо над тим, щоб залучити якомога більше людей, організацій, кафе та ресторанів міста до акції “Без соломинки, будь ласка” та прагнемо донести нашу ідею якомога ширшій аудиторії, – говорить Владислав Шаповал, один з організаторів.

Загалом, у рамках проєкту організатори передбачають такі заходи:

– 24 жовтня у Сумах відзначать “День без соломинки”. У цей день сумські ресторани та кафе відмовляться від використання соломинок і буде проведено брифінг.

– За тиждень до “Дня без соломинок” відбудеться флешмоб «Тиждень без соломинок». Протягом семи днів усі охочі публікуватимуть фотографії у соціальних мережах, як вони відвідують заклади громадського харчування та замовляють напій без соломинки. До знімків потрібно додати хештеги: #безсоломинкибудьласка #безсоломинки

Днями ініціатори проєкту Без соломинки, будь ласка розробили петицію до Сумської міської ради про впровадження ініціативи заборони використання пластикових соломинок в місті Суми у закладах харчування.

Ознайомитися з нею ви можете за посиланням: https://e-dem.in.ua/sumy/Petition/View/2053.

“Без соломинки, будь ласка”: у Сумах стартує екологічна ініціатива

Ініціатива Без соломинки, будь ласка стала результатом роботи української команди у рамках довгострокового проєкту “Youth Activation”, що організовує “Center for Euroinitiatives” за підтримки Eastern Partnership Youth Window of ERASMUS+ Programme.

Коментувати
24 січня 2020
23 січня 2020
22 січня 2020