Безпечний Інтернет: поради для батьків

0

Безпека дітей — це пріоритетне завдання для кожних батьків. Для того, щоби зробити Всесвітню мережу не тільки корисною, а й безпечною патрульна поліція Сумської області підготувала для батьків прості рекомендації.

Безпечний Інтернет: поради для батьків

Що гарантує безпеку дитини в інтернеті?

Довірливе спілкування з батьками

Не повинно бути таких тем, які дитина боялася б обговорювати з батьками й питань, які дитина посоромилася б поставити. Батьки — це головні експерти в її життєвих ситуаціях.

Врахування вікових особливостей дітей

Діти різного віку відрізняються інтересами, розуміннями навколишнього світу й реакцією на різні події. Дуже важливо з’ясувати, що цікаво дітям у Інтернеті в різному віці.

Сімейний коннект

Зробіть мобільний Інтернет новим засобом сімейного спілкування. Під час спільного відвідування Інтернету Ви ненав’язливо можете розповідати дитині про культуру поводження в мережі, звертати увагу на сховані погрози, аналізувати реакцію на негативну інформацію тощо.

Культура в інтернеті

Віртуальний світ вимагає такого ж коректного поводження, як і реальний. Намагайтеся донести дитині, що людині, яку скривдили в Інтернеті, так само боляче, якби це відбулося при особистій зустрічі.

Особистий простір

Поясніть, що в реальному житті дитина не пустить до своєї кімнати грати чужих, незнайомих люде, і не стане розповідати про себе стороннім дорослим, тож і в мережі варто оберігати свій особистий простір. Для цього в інтерактивному спілкуванні варто використати псевдоніми-ніки — віртуальні імена та паролі.

Фільтрування та захист

Технології безпеки, що постійно з’являються, здатні не тільки захистити мобільний телефон і комп’ютер, а й уберегти дитину від безлічі помилок. Встановлюйте антивіруси та спам-фільтри.

Дорослий контент

Намагайтеся разом із дитиною, знайти коло корисних безпечних сайтів. Ніколи не відмовляйте в поясненні, якщо дитина звернулася до Вас із питанням на делікатну тему. Дитина повинна знати, що у Вас вона може отримати всі необхідні роз’яснення.

Кіберзлочинці та шахрайство в мережі

Програйте і проговоріть із дитиною ситуації, коли хтось занадто нав’язливо цікавиться особистою інформацією. Вона повинна навчитися автоматично відповідати або виконувати певні дії. Наприклад — виходити із чату й обов’язково розповідати Вам про такі спроби! А Вам належить обов’язково повідомляти про інциденти адміністрації сайту, а в окремих випадках — і поліцію.

Коментувати

24 травня 2019
23 травня 2019
22 травня 2019