Безпечний підйомник: сумчанам розповіли, як перевірити, чи має ліфт дозвіл на експлуатацію

0

Управління Держпраці у Сумській області звертає увагу громадян на те, що ліфти, встановлені у багатоповерхових будинках, можуть експлуатуватися лише за наявності у експлуатуючої організації відповідних дозвільних документів, виданих Держпраці на підставі позитивного висновку технічної експертизи, та нагадує правила користування ліфтом.

Безпечний підйомник: сумчанам розповіли, як перевірити, чи має ліфт дозвіл на експлуатацію

Зокрема, наводять перелік ліфтів, встановлених у багатоповерхових будинках міста Суми, які відповідають вимогам охорони праці та дозволені до експлуатації.

Із метою уникнення нещасних випадків під час користування ліфтом у разі встановлення факту експлуатації ліфту, що знаходиться поза законом (не увійшов до вище наведеного переліку), необхідно звернутися до балансоутримувачів, власників ліфтів, Сумської міської ради, або до Управління Держпраці у Сумській області.

Також в управлінні Держпраці наголошують, що необхідно дотримуватися Правил користуванням ліфтом.

Правила користування пасажирським ліфтом:

  • Для виклику кабіни натисніть кнопку виклику на поверховій площадці.
  • Після автоматичного відчинення дверей, переконайтесь в тому, що кабіна знаходиться перед Вами. Увійшовши до кабіни, поверніться обличчям до двірного отвору, пересвідчившись, що нічого не заважає зачиненню дверей.
  • Натисніть кнопку потрібного поверху. Двері зачиняться автоматично та кабіна прийде у рух. Якщо двері зачинились, а кабіна стоїть на місці, натисніть кнопку “СТОП”. Двері автоматично відчиняться для виходу.
  • При русі донизу кабіна може зупинитись на проміжних поверхах для посадки інших пасажирів.
  • При перевезенні дитини та дитячої коляски обов’язково тримайте дитину на руках та першими увійдіть з нею до кабіни, після чого завезіть за собою порожню коляску.
  • При виході з кабіни спочатку вивезіть порожню коляску, а потім вийдіть самі з дитиною на руках.
  • При поїздці дорослих з дітьми до 7 років, першими до кабіни повинні заходити дорослі, а потім діти. При виході – першими виходять діти.
  • Перевезення вантажів великих габаритів допускається тільки в присутності обслуговуючого персоналу.
  • Для термінової зупинки кабіни натисніть кнопку “СТОП” при її наявності.

Категорично забороняється:

–       Прикладати зусилля для відкриття та закриття дверей.

–       Знаходитись в площині дверного отвору, притулятись до дверей.

–       Проїзд дітей віком до 7 років без супроводження дорослих.

–       Палити у кабіні, перевозити легкозаймисті речовини та рідини у відкритому посуді, сипучі речовини у відкритій тарі, великогабаритні матеріали.

–       Перевантажувати ліфт.

–       Користуватися ліфтом під час пожежі й землетрусу.

При зупинці кабіни між поверхами не намагайтесь самостійно вийти з неї – ЦЕ НЕБЕЗПЕНО. Натисніть кнопку “ВИКЛИК”, сповістіть диспетчера про те, що трапилось та виконуйте його вказівки. Про всі несправності сповіщайте обслуговуючий персонал або диспетчера.

Коментувати

21 березня 2019
20 березня 2019
19 березня 2019