Breaking Bad по-українськи: медичний трилер, що став Книгою року BBC — 2022

0

«Трибуна. Суми» започатковує нову рубрику! Відтепер що два тижні ми заохочуватимемо вас до читання та розповідатимемо про книжки на медичну та довкола медичну тематику. А почнемо ми цю рубрику книжкою-переможцем торішньої премії Книга року BBC — медичним трилером «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа.

книжки рубрика вихідного дня

Андрій Сем’янків — лікар-анестезіолог, кандидат медичних наук, автор блогу MED GOblin та науково-популярного бестселера «Медицина доказова і не дуже».

«Танці з кістками» — його дебют у художній літературі. І, як бачимо, вдалий.

Проте, як зазначають багато читачів, до цієї книжки варто бути підготовленим: ви навряд полюбите головного героя патологоанатома-невдаху, можете не оцінити чорний гумор та відверті описи деяких медичних сцен.

Та все це сповна компенсується динамічним сюжетом та об’ємними персонажами. І хоч перші сторінки книжки можуть бути оманливими та викликати у вибагливого читача деякий скепсис, далі сюжет затягує, набирає обертів і не відпускає до останньої сторінки.

«Книжка Андрія Сем’янківа виконує одну з найголовніших місій літератури — розважати. Такого захопливого сюжету в українській літературі не було давно. «Танці з кістками» має всі шанси стати бестселером не лише в Україні, а й за її межами, щойно її перекладуть іншими мовами. Це Breaking Bad по-українськи», — коментує редакторка BBC та кураторка конкурсу Марта Шокало.

Ми ж у редакції наберемося сміливості порівняти історію головного героя з реальною історією, що сталася в Единбурзі у 1827 році. Її ми, до речі, дізналися з книжки «Лінгвістика на карті світу» Рустама Гаджієва, яку так само видало видавництво «Віхола».

У 1815 році у Шотландії скасували майже всі закони «Кривавого кодексу», згідно з яким тіла страчених злочинців віддавали на благо науки — для навчання студентів-медиків у Единбурзькому університеті.

Коли ж матеріалу забракло, професура почала платити непогані гроші за відкопані на кладовищі свіжі трупи. Але знайшлися такі собі Вільям Берк та Вільям Гер, які вирішили не бруднити рук землею і спершу «збували» тіла померлих сусідів, а потім вирішили прискорити «виробництво» і почали вбивати людей спеціально.

Тож, якщо не боїтеся полоскотати собі нерви й зануритися в історію, яка цілком могла б статися насправді, беріться за «Танці з кістками». Ця книжка точно не залишить вас байдужими.

Уривок з книжки можна прочитати на сайті видавництва.

***

Слідкуйте за сторінками нашого видання у Telegram, Facebook та Instagram.

Коментувати
03 лютого 2023
02 лютого 2023
01 лютого 2023
31 січня 2023