Битва за пільги: чому атовці мають боротися за право на землю в Сумському районі

0

Уже кілька років учасники бойових дій намагаються отримати земельні ділянки на території Сумського району. Проте, як виявилося, за те, що гарантує держава, слід поборотися. Землю екс-бійцям не дають, тим часом, за словами атовців, її отримують інші особи. Аби врешті-решт розібратися в ситуації зібрали прес-конференцію. 

Фото tribuna.sumy

Атовці 3 роки виборюють прав на землю. Ділянки хочуть отримати на території Косівщинської сільської ради, але в обласному управлінні Держгеокадастру їм відмовляють у погодженні дозволу на розробку проектів землеустрою.

У 2014-му році мій син пішов на війну і зараз він у зоні бойових дій. Спочатку служив у добровольчому батальйоні, а потім їх включили до складу Збройних Сил України. Весь цей час я ходжу по всіх інстанціях, аби отримати хоч якусь ділянку, яку сину гарантувала держава. Спершу зверталася до сільської ради, там сказали, що землі немає. Потім самі шукали вільні землі, чекали дозволу від сільради і писали заяву в Держгеокадастр. Однак нам постійно відмовляють. Ми знаходимо поле, воно вільне, поки чекаємо відповіді, там уже з’являються чиїсь паї, – розповідає Тетяна Глущенко, мама учасника бойових дій.

Учасники бойових дій та їхні родини переконані, що така відмова необгрунтована.

Знайшовши вільні земельні ділянки та погодивши розроблення проекту землеустрою під дачне будівництво з Косівщинською сільрадою, ми звернулися до РДА з проханням надати вказані ділянки, нас запевнили, що будуть сприяти у вирішенні цього питання. Разом з тим, керівник міськрайонного управління Держгеокадастру в усній формі, перебуваючи у відпустці, нам відмовила. Виникає питання: які підстави для відмови, якщо є всі необхідні погодження –  рішення сільради, землеупорядника, незалежного землерозробника, представників водного фонду?! – наголошує Володимир Оношенко, учасник бойових дій.

Очільниця міськрайонного управління Держгеокадастру в м. Сумах і Сумському районі пояснює, аби не виконувати подвійну роботу, спершу варто розробити детальний план територій, а вже потім отримувати дозвіл на розробку проекту землеустрою.

Для того, щоб надати ділянки під садівництво або дачне будівництво повинен бути розроблений детальний план територій. Цей план визначає розміри цієї земельної ділянки, санітарні зони, дороги, а також, чи може ця земельна ділянка бути придатною для дачного будівництва чи садівництва. Якщо спершу видається наказ про дозвіл на розробку проекту землеустрою, а немає детального плану територій, потім всі проекти доводиться переробляти. Такі випадки були по Піщанській, Червоненській і Низівській сільрадах. Це пов’язано з тим, що проектна організація, яка розробляє проект землеустрою, розбиває ділянку в кілька гектарів, наприклад, на 10-20 ділянок по 12 соток, при цьому не враховує, ані проїзні дороги, ані санітарні зони тощо. У результаті, треба змінювати конфігурацію земельних ділянок або їх площу, адже потім вони не відповідають детальному плану територій, – зазначає Ірина Головенко, начальник міськрайонного управління в м. Сумах та Сумському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області.

Як повідомив перший заступник голови Сумської районної державної адміністрації Едуард Кучменко, завтра, 6 вересня, на сесію райради виноситься питання щодо виділення коштів на розробку детального плану територій Косівщинської сільради. За попередніми підрахунками, на це потрібно 65 тисяч гривень і ще у 35 тисяч обійдеться топографічна зйомка.

До слова, за інформацією Ірини Головенко, сільська рада може звернутися до обласного управління Держгеокадастру з проханням зарезервувати ділянки, які хочуть отримати атовці, під дачне будівництво, аби їх не віддали іншим особам. Після чого ці землі включать до спеціального переліку і територія, де вони розміщені, буде визначена як ділянка, першочергове право на яку закріплене за учасниками бойових дій.

Коментувати

19 квітня 2019
18 квітня 2019
17 квітня 2019
16 квітня 2019