“Бюджет смерті-2021”: українці вийшли з вимогою збільшити фінансування медичної сфери

0

18 вересня під Верховною Радою України відбулась акція «Бюджет смерті-2021». Пацієнти, батьки важкохворих дітей разом зі своїми дітьми, активісти та небайдужі громадяни вийшли з вимогою збільшити фінансування медичної сфери до 5% ВВП — до 225 млрд грн.

Фото: «100% життя» – Мережа ЛЖВ

Фото: «100% життя» – Мережа ЛЖ

Ми вийшли під стіни ВРУ з одною простою вимогою — Президент України, монобільшість та Кабінет Міністрів України мають збільшити фінансування на медицину. Те, що презентує Уряд — це бюджет смерті для пацієнтів. Тому ми принесли череп як символ бюджету смерті під будівлю Парламенту. Адже через недофінансування бюджету кожного року помирають тисячі людей,— говорить Дмитро Шерембей, голова БО “100% Життя“.

Фото: «100% життя» – Мережа ЛЖ

У бюджеті на 21 рік не закладено збільшення видатків на ключові напрямки у медицині: програму медичних гарантій та на ліки. Програма медичних гарантій, через яку реалізується медична реформа, була критично недофінансована у 2020 році і відчутно не збільшується зараз. Це означає, що пацієнти не отримають необхідних їм безоплатних медичних послуг у лікарнях. Щодо ліків, то тут не можна розраховувати ні на закупівлю сучасних препаратів нового покоління, ні на включення нових захворювань до державних закупівельних програм,— Інна Іваненко, виконавча директорка БФ «Пацієнти України».

Пацієнти закликають не голосувати за бюджет смерті та вимагають від Верховної Ради:

– додати на програму медичних гарантій 29 млрд грн.

– збільшити бюджет на закупівлю ліків, що дасть змогу закуповувати новітні препарати за вже існуючими програмами — 4,5 млрд грн.

– почати фінансувати з держбюджету закупівлю ліків за 5 новими програмами — більше 561 млн грн.

Недофінансований бюджет медичної системи перетворюється на катастрофу для тисячі родин пацієнтів щороку. Коли держава кидає їх напризволяще і вони приречені виживати: брати кредити, позичати кошти, шукати інші способи, щоб отримати дороговартісне лікування

Не всім пацієнтам вдається назбирати кошти та отримати лікування. У результаті частина з них отримує інвалідність, частина — помирає.

Під час акції пацієнти написали та передали народним депутатам список сотень людей, життя яких обірвалось за останніх два роки через недофінансованість медичної системи. ‌Вони всі ‌могли б жити, якби держава виділила достатньо коштів.

Пацієнтські організації вже надсилали звернення до Президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра фінансів України Сергія Марченка щодо збільшення бюджету на 2021 рік на медицину.

Коментувати
23 жовтня 2020
22 жовтня 2020
21 жовтня 2020
20 жовтня 2020
19 жовтня 2020