Чому важливо тестуватися на гепатит С під час війни

0

Майже 5% населення України інфіковано вірусним гепатитом С, проте знає про свій діагноз не більш ніж кожен 10 хворий.

Чому важливо тестуватися на гепатит С під час війни

Вірусний гепатит C — це захворювання печінки вірусного походження. Це не хвороба окремих груп, які ведуть безладне життя, у зоні ризику інфікування — всі, хто отримує будь-які втручання, де можливий контакт з кров’ю іншої людини, зокрема і стоматологічні послуги, хірургічні втручання тощо.

Під час війни, коли кількість поранень і контактів з кров’ю із невідомим статусом зростає в рази. Тому надзвичайно важливо регулярно тестуватися.

Кожен і кожна протягом життя принаймні раз має протестуватись на вірусний гепатит С. Якщо ж є фактори ризику — тестуватись необхідно щорічно!

Недуга може доволі довго проходити без симптомів і непомітно розвиватися в організмі, допоки не відбуваються серйозні порушення печінки — фіброз, цироз, рак печінки. Та якщо вчасно діагностувати інфекцію і розпочати лікування, можна попередити тяжкі ускладнення!

Щоб вчасно виявити хворобу, необхідно лише позбутися страху і протестуватися:

– це можна безкоштовно зробити у свого сімейного лікаря або в пунктах тестувань на вірусні гепатити;

– у разі позитивного результату тесту необхідно звернутися до лікаря-інфекціоніста або гастроентеролога.

Якщо результати обстеження підтверджують наявність вірусного гепатиту С, не панікуйте. Нині існує якісне, ефективне та безоплатне лікування.

Понад 95% людей, які мають вірусний гепатит С, повністю одужають після три- або шестимісячного прийому ліків, повідомляє ЦГЗ. Що раніше розпочати лікування — то вищими будуть шанси на одужання.

Дізнатися про наявність препаратів у вашому регіоні можна за телефоном гарячої лінії 0–800–50–33–10.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022