Чи існує “чоловічий грип”: розповідає МОЗ

0

Існує стереотип, що чоловіки під час хвороби — застуди чи грипу, сильно “переграють” свої симптоми та часом здаються занадто безпорадними. Тому дружинам, мамам та бабусям доводиться доглядати за ними наче за дітьми.

Чи існує “чоловічий грип”: розповідає МОЗ

Є феномен, що пояснює таку поведінку — “чоловічий грип” або англійською “man flu”. Коли чоловіки схильні “перебільшувати” симптоми застуди, невеликої слабкості чи легкі симптоми грипу, в більшості випадків навіть демонструвати відверту безпорадність. Для жінок цей стан має свою назву — звичайна застуда.

Дослідники шукають наукове підґрунтя цього феномену. Адже деякі хвороби та стани дійсно відрізняються між чоловіками та жінками. До прикладу, біль через ішемічну хворобу серця ми відчуваємо по-різному — чоловіки, як правило, мають класичний “ударний” біль у грудях, а жінки частіше відчувають нетипові симптоми, такі як нудота або задишка. Так само може бути із застудою та грипом.

Поки великих репрезентативних досліджень на цю тему немає. Більшість результатів досліджень зібрані в цьому огляді:

Жінки можуть мати іншу реакцію на вакцини, які захищають від грипу. У дослідженні щеплення від грипу викликало більше місцевих і системних реакцій та кращу імунну відповідь у жінок. Тестостерон може відігравати певну роль в цьому процесі, оскільки чоловіки з вищим рівнем тестостерону, мали більш низький рівень антитіл.

 У одному з досліджень, в якому аналізували дані за 6 років — дорослі чоловіки мали більш високий ризик госпіталізації через грип, ніж жінки.

Було виявлено, що чоловіки частіше помирають від грипу у порівнянні з жінками, незалежно від інших наявних захворювань.

У цілому науковці схиляються до того, що різниця у хворобі та відчутті симптомів може виникати через гормональні відмінності. Втім, ще потрібно багато досліджень, аби краще дослідити ці відмінності та їхній вплив на імунну систему.

У будь-якому випадку, грип — серйозна хвороба! Нагадую найбільш ефективні шляхи захисту від грипу:

Вакцинуйтесь від грипу. Щеплення можна робити протягом всього епідсезону.

Часто та ретельно мийте руки.

Завжди провітрюйте приміщення та за можливості проводьте більше часу на свіжому повітрі.

Намагайтесь менше часу перебувати в місцях великого скупчення людей.

Збалансовано харчуйтесь, повноцінно спіть та залишайтесь фізично активні — це також ефективна профілактика хвороб.

Залишайтеся вдома, якщо захворіли. Так ви зможете захистити себе від ускладнень, які може спричинити хвороба, та не передасте інфекцію іншим.

Не лікуйте грип самостійно! Обов’язково проконсультуйтесь зі свої лікарем.

Коментувати

17 червня 2019
14 червня 2019
13 червня 2019