Держслужбовці більше не проходитимуть обов’язковий щорічний медогляд

0

В Україні прагнуть скасувати щорічні профілактичні медогляди в держслужбовців. Відповідний проект наказу вже відправили на підписання. Про це повідомла в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Фото Ukr.media

Фото Ukr.media

За умови узгодження документу з Національним агентством України з питань державної служби та Державним управлінням справами, ми позбавимося ще одного бюрократичного бар’єру. Державні службовці зможуть вільно, як і всі інші, консультуватися щодо стану здоров’я у свого сімейного лікаря та проходити справді потрібні обстеження, – написала Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

З 2003 року всі держслужбовці мали проходити щорічні медогляди у медзакладах, до яких приписана їхня установа. Під цей наказ підпадають спеціалісти Адміністрації Президента, Секретаріату ВРУ, апарату Кабміну, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, працівники місцевих державних адміністрацій.

Хворий ти або здоровий – якщо працюєш на держслужбі – змушений раз на рік проходити всіх лікарів без розбору, без права вибору медзакладу та можливості відмовитися, – констатує в. о. міністра охорони здоров’я.

За словами Уляни Супрун, специфіка роботи держслужбовця не потребує регулярного огляду здорових людей всіма можливими лікарями. До того ж, цей метод профілактики в принципі не визнається у розвинених країнах, де за станом здоров’я слідкує сімейний лікар, а профілактичні медогляди проводяться по групах ризику.

Регулярні огляди держслужбовців в Україні здебільшого перетворилися на обхід всіх лікарів з папірцем, аби отримати відмітку “для галочки”, а не дійсно якісне обстеження. Пропонуємо скасовувати цю процедуру. Держслужбовці, як і вся країна, мають включатися у зміни – самі обирати свого сімейного лікаря, регулярно та безоплатно його відвідувати, спілкуватися та отримувати рекомендації щодо необхідних для здоров’я і профілактики дій, – заявила очільниця МОЗ.

Система, коли службове становище визначає, в якій лікарні ти маєш лікуватися, не може продовжувати існувати в цивілізованій, європейській країні.

Скасування цього наказу, певна Супрун, один із необхідних кроків до руйнування системи розподілу на такі собі касти, коли службове становище визначає, в якому медзакладі тобі лікуватися. До того ж, нині систему охорони здоров’я трансформують в єдиний медичний простір, де кожен отримає доступ до однаково якісних послуг там, де йому зручно, а не куди приписали.

Коментувати

15 лютого 2019
14 лютого 2019
13 лютого 2019