Для першачків надрукують 4 мільйони підручників

0

З 14 по 23 травня усі охочі можуть ознайомитися з оригінал-макетами підручників для 1-го класу. Їх оприлюднили на сайті Інституту модернізації змісту освіти. 

Для першачків надрукують 4 мільйони підручників

Для першачків надрукують 4 мільйони підручників

Загалом у 2018 році для першачків держава надрукує більше 4 мільйонів підручників вартістю майже 200 тисяч гривень.

Усі підручники, що друкуватимуться для 1-го класу, написані вже на базі нового Державного стандарту і враховують компетентнісний підхід.

Цього року на конкурс з відбору україномовних букварів подалося 19 проектів, з яких 18 пройшли експертну оцінку і вже запропоновані на вибір школам. Два з них  – це букварі, матеріали з яких проходили протягом року апробацію в 100 пілотних школах всієї України, – зазначають в Міносвіти.

Крім підручників “Українська мова. Буквар” для 1-го класу друкуватимуть підручники з математики, іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська), інтегрованих курсів “Я досліджую світ” та “Мистецтво”, підручники “Українська мова” для шкіл з навчанням мовами національних громад та букварі мовами національних громад.

Школи можуть ознайомитися з макетами на сайті і мають вибрати підручники та їхню кількість, і подати через електронну Державну інформаційну систему освіти (ІТС “ДІСО”).

Для цього розробили спеціальний модуль, який має забезпечити прозоре формування результатів конкурсного вибору.

Узагальнена інформація про назви підручників та їхню кількість, яку заклад освіти внесе в систему, за ланцюжком “заклад освіти – район (місто, ОТГ) – область” потрапляє в єдину базу даних. Паралельно заклади освіти подають паперові копії даних, які автоматично видруковують з системи, – зазначають в МОН.

Планують, що видавництва, підручники яких набрали більше 40 тисяч заявок, розпочнуть їх друк за держані кошти в кінці червня-на початку липня.

Ті підручники, які школи оберуть у межах від 20 000 до 40 000 заяв, можуть надрукувати на умовах співфінансування (видавництва зможуть дофінансовувати різницю між встановленою державою ціною та собівартістю за власний рахунок).

У серпні має розпочатися розвезення підручників для 1-го класу по областях, – йдеться у повідомленні.

Уже оголосили на Prozzoro тендер для визначення перевізників. У серпні повні електронні версії цих підручників будуть розміщені у вільному доступі на сайті Інституту модернізації змісту освіти та МОН.

Коментувати

15 січня 2019