Доступні ліки: МОЗ затвердив нові граничні ціни препаратів в урядовій програмі

0

Міністерство охорони здоров’я України затвердило новий Реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби для участі в урядовій програмі “Доступні ліки”. Це означає, що протягом 10 днів фармвиробники та імпортери лікарських засобів мають подати заяви для участі їхніх торгових препаратів в урядовій програмі, – інформують у МОЗ.

Урядова програма Доступні ліки

Урядова програма Доступні ліки

Чинний Реєстр препаратів, вартість яких відшкодовується державою, налічує 143 торгових назви лікарських засобів українського виробництва та 96 зарубіжного. Загалом для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми нині є 239 препаратів, 47 з яких для пацієнтів є повністю безоплатними.

За рік роботи програми, споживання препаратів, що увійшли до переліку “Доступних ліків” в середньому збільшилося майже на 90%. Натомість споживання препаратів, що не входять до переліку ліків, які відшкодовуються державою зменшилося на 6%, – констатують у Міністерстві.

Споживання препаратів від серцево-судинних захворювань збільшилося на 96%, для лікування діабету 2 типу – на 73%, бронхіальної астми – на 31%.

Завдяки референтному ціноутворенню, вартість деяких груп препаратів у програмі знизилася на 60%. У середньому – усі виробники зменшили ціни на чверть для того, щоб долучитися до програми відшкодування, – зауважують в МОЗ.

Нагадаємо, референтні ціни кожної визначеної добової дози (DDD  за рекомендацією ВООЗ) для кожної діючої речовини вираховуються окремо. Граничні оптово-відпускні ціни лікарських засобів базуються на медіанній ціні на лікарський засіб у 5 сусідніх країнах – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії.

Реєстр ліків, що відшкодовуються державою за урядовою програмою “Доступні ліки” переглядається двічі на рік – у січні та липні. Це робиться задля того, щоб ціни на лікарські засоби були актуальні.

Четвертий реєстр “Доступних ліків” буде сформовано та оприлюднено на початку серпня. У Міністерстві охорони здоров’я наголошують, що реєстр препаратів програми оновлюється повністю, тому діючим учасникам, необхідно повторно подати заяви для включення препаратів в Реєстр.

Коментувати
02 грудня 2020
01 грудня 2020
30 листопада 2020
27 листопада 2020
26 листопада 2020
25 листопада 2020
24 листопада 2020
23 листопада 2020