Доступні ліки за електронними рецептами: як це працюватиме в Сумах

0

В уряді оновили програму “доступні ліки”. Грошей на препарати передбачили більше, а отримувати рецепти пацієнти будуть по-новому. Як працюватимуть оновлення в Сумах і в яких аптеках міста можна отримати лікарські засоби за рецептами – далі.

Доступні ліки за електронними рецептами: як це працюватиме в Сумах

Урядова програма «Доступні ліки» з квітня переходить в адміністрування Національної служби здоров’я України. Це дозволить пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий. Відтак, програма стане ще доступнішою для жителів Сумської області, – говорить Дмитро Живицький, керівник апарату Сумської ОДА.

Ще одне нововведення — з квітня ліки за урядовою програмою можна буде отримати за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. До цього часу в аптеках-учасницях програми буде встановлене спеціальне програмне забезпечення і вони підпишуть договори з Національною службою здоров’я.

Електронний рецепт виглядатиме як номер, який пацієнт отримає у вигляді смс і покаже його в аптеці. Проте, можливість отримати паперовий рецепт тим, хто не має телефону, залишиться.

Доступні ліки за електронними рецептами: як це працюватиме в Сумах

У зв’язку зі зміною моделі механізму оплати лікарських засобів за вказаною програмою обов’язок забезпечення функціонування програми переходить від Відділ Охорони Здоров’я до НСЗУ Національна служба здоров’я України. Відповідно на перший квартал 2019 року Урядом було закладено обмежене фінансування на забезпечення населення доступними ліками. Так, на перший квартал з державного бюджету було виділено – 1 455 420 грн. Розподілено по мережі аптечних закладів – 1 210 000,00 грн.

Наразі проводяться заходи щодо укладення додаткових угод на пропорційне збільшення загальних сум договорів суб’єктам господарювання у яких вичерпані кошти за договорами на суму 200 000,00.

На сьогоднішній день шість суб’єктів господарювання в Сумах продовжують здійснювати відпуск препаратів за Урядовою програмою “Доступні діки”, – говорить заступник міського голови Максим Галицький.

Отримати лікарські засоби за рецептами можна в наступних аптеках та аптечних пунктах:

Доступні ліки за електронними рецептами: як це працюватиме в Сумах

Програма «Доступні ліки» розпочалась 1 квітня 2017 року і триває майже два роки. За час роботи програми в межах програми виписано понад 33 млн рецептів на понад 1,7 млрд грн. У 2019 році кількість рецептів виросла на 6 млн.

Програма показує і якісні зміни в показниках здоров’я населення. За перший рік роботи програми «Доступні ліки» кількість пацієнтів з нормалізованим цукром при діабеті 2 типу збільшилася на 6,5%. Кількість викликів швидкої допомоги з підозрою на інсульт чи інфаркт зменшилася на 4,2%. Майже на 6% менше українці викликали швидку через приступи бронхіальної астми. Всього на 17 000 менше викликів в 2017 році.

Коментувати
26 листопада 2020
25 листопада 2020
24 листопада 2020
23 листопада 2020
20 листопада 2020
19 листопада 2020
18 листопада 2020
17 листопада 2020