Українцям дозволили пересилати за кордон документи, що посвідчують особу

0

Уряд дозволив пересилання паспортів і посвідчень на повернення в Україну у міжнародних поштових відправленнях. Ця новація спрямована на те, щоб допомагати українцям виїжджати з тимчасово окупованих територій і Росії, йдеться у повідомленні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Уряд дозволив пересилати за кордон документи, що посвідчують особу

Ухвалене Кабміном рішення було розроблено за результатами роботи Координаційного штабу з питань забезпечення виїзду українців з тимчасово окупованих територій (ТОТ) через територію третіх країн в Україну.

«Депортація українців із тимчасово окупованих територій до Росії стала масштабним злочином окупантів. При цьому громадяни часто залишаються без будь-яких документів, що посвідчують їх особу. Як наслідок – при спробі виїхати з Росії до третіх країн їм складно перетинати кордон», – йдеться у повідомленні.

Новація дозволить забезпечити проїзними документами українців – як депортованих, так і тих, що виїхали до третіх країн, – для їх повернення на Батьківщину.

Таке рішення було прийнято 17 січня на засіданні Кабміну.  18 січня Уряд переголосував постанову у зв’язку з уточненням законодавчої термінології.

Фото — Borys Zaitsev

***

Слідкуйте за сторінками нашого видання у Telegram, Facebook та Instagram.

Коментувати
03 лютого 2023
02 лютого 2023
01 лютого 2023
31 січня 2023