Фахівці системи БВПД Сумщини пояснили, як переселенцям отримати соціальне житло

0

З 13 жовтня 2018 року діють норми Закону України “Про житловий фонд соціального призначення”, які передбачають право внутрішньо переміщених осіб на соціальне житло. На цьому наголосив юрист Регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Олексій Рибалка.

Право ВПО на соціальне житло – роз’яснення юристів Регіонального центру БВПД у Сумській області

Соціальне житло – це будь яке житло, віднесене до житлового фонду соціального призначення, що безоплатно надається громадянам України, які потребують соціального захисту, на підставі договору найму на певний строк.

У Законі України “Про житловий фонд соціального призначення” встановлено, що квартирний облік здійснюється органами місцевого самоврядування за місцем проживання громадян (для внутрішньо переміщених осіб – за місцем перебування на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб), які мають право на отримання квартир, садибних (одноквартирних) житлових будинків із житлового фонду соціального призначення.

Правом узяття на соціальний квартирний облік користуються громадяни України:

а) для яких таке житло є єдиним місцем проживання або які мають право на поліпшення житлових умов відповідно до закону;

б) середньомісячний сукупний дохід яких за попередній рік з розрахунку на одну особу в сумі менший від величини опосередкованої вартості найму житла в цьому населеному пункті та прожиткового мінімуму;

в) внутрішньо переміщені особи, які не мають житла на підконтрольній українській владі території або житло яких зруйноване, стало непридатним для проживання внаслідок військових дій.

При визначенні середньомісячного сукупного доходу не враховується вартість майнових прав або прав власності внутрішньо переміщеної особи та членів її сім’ї на нерухоме майно, розміщене на тимчасово окупованій території, у населених пунктах на лінії зіткнення або на непідконтрольній території, а також на зруйноване або непридатне для проживання майно.

Правом взяття на соціальний квартирний облік також користуються мешканці тимчасових притулків для дорослих, громадяни, які мають право на соціальний захист у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Зазначимо, раніше передбачалося, що в чергу на квартири можуть стати лише переселенці з інвалідністю.

Коментувати

18 березня 2019
15 березня 2019