Фестиваль літніх людей проведуть у Сумах

0

У Сумах із нагоди Міжнародного дня людей похилого віку вперше проведуть фестиваль літніх людей “Золотий вік – вік активного довголіття”, – повідомляють на сайті міськради.

У Сумах проведуть фестиваль літніх людей

Фестиваль поєднає в собі низку заходів спортивного, культурного, історичного, розважального, психологічного характеру.

У перший день, 1 жовтня, о 8:00 у Легкоатлетичному манежі СумДУ (вул. Прокоф’єва, 38/1) розпочнеться спортивна частина заходу, де на учасників чекають змагання з дев’яти видів спорту. Окрім звичних, як-то, біг, шашки, дарт, тощо, будуть і несподівані – “Універсальний спортсмен” і “Універсальний силач”. Змагання проходитимуть окремо по вікових категоріях: від 50+ до 80+.

Всі охочі зможуть спробувати себе у йозі, дізнатись про скандинавську ходьбу, навчитись танцювати Zumba.

Наступний день фестивалю, 2 жовтня, пройде під знаком краси та мистецтва. Із 13:00 до 19:00 у Конгрес-центрі СумДУ (вул. Покровська, 9/1) відбудуться фотовиставка “Яскраві спогади”, виставка творчих робіт слухачів Університету третього віку, майстер-класи мистецьких технік, показ мод “Золотий вік краси”, літературний вечір, де охочі зможуть продекламувати авторські вірші, гуморески, нариси.

Фінальною нотою фестивалю стане інтерактивна вечірка для всіх учасників, з привітаннями і найкращими побажаннями від ансамблю “Червона калина”.

Як зазначила директор терцентру “Берегиня” Інна Галіченко, майстри, які не в змозі самостійно пересуватись, можуть подати роботи на виставку через інших осіб.

Єдина умова для учасників творчих та спортивних заходів – попередня реєстрація. Зробити це можна за номерами: 32-77-74 або (050) 405 56 70 (обов’язково зазначити, що це щодо фестивалю).

Наступними днями літні сумчани також не матимуть часу для суму та нудьги. 3 жовтня у приміщенні терцентру (вул. Інтернаціоналістів, 18) відбудеться заняття з геронтології, також тут всім охочим вимірюватимуть рівень цукру в крові (9:00 – 13:00), на 4 жовтня запланована екскурсія містом (10:00 – 12:00, збір від вул. Інтернаціоналістів, 18), 5 жовтня із сумчанами поважного віку проведуть заняття з фінансової грамотності (13:00 – 15:00, вул. Інтернаціоналістів, 18), 6 жовтня відбудеться велопробіг (9:00 – 12:00, район аеропорту).

Дуже хотілося б, щоб у ці дні наше старше покоління не залишались удома, а приєднувались до масових заходів. Якщо хтось із певних причин не може бути учасником, він може бути глядачем. Для них у нас теж буде чимало цікавого, – зауважила Інна Галіченко.

У дні, що залишились до фестивалю, працівники терцентру “Берегиня” активно поширюватимуть інформацію про захід серед аудиторії, на яку він розрахований.

У питанні інформування вони тісно співпрацюють із ветеранськими організаціями, серед таких і ветеранська організація ПАТ “Сумихімпром”. Її голова Валентина Моісеєнко назвала проведення такого фестивалю правильним і потрібним, адже такого роду заходами літні сумчани, почасти обділені. Окрім цього, популяризація активного способу життя серед літніх людей можливість поліпшити фізичне та психічне здоров’я містян поважного віку.

Коментувати

10 грудня 2018