«Голос громад» на Сумщині: експерти обговорили проблеми регіону та шляхи їх вирішення

0

«Голос громад» — це спільний проєкт UA: Суспільне мовлення й DW Akademie, провідної німецької організації з медіарозвитку. Мета проєкту (у розрізі Сумщини) – визначити сфери життя регіону, які потребують поглибленої ї уваги Сумської філії Суспільного мовника. До дискусій запросили представників експертного середовища Сумщини — науковців, представників різних громадських організацій регіону та органів місцевого самоврядування, журналістів, лідерів думок.

У заході взяла участь і керівниця Сумського регіонального офісу Програми.

У ході онлайн-обговорення учасники визначили найбільші виклики, котрі постануть перед регіоном найближчим часом у сферах: інфраструктури, медицини, культури та дозвілля; соціального захисту; взаємодії суспільства та влади; медіаосвіти та громадянської і політичної освіти; інформаційної політики; екології; працевлаштування; інвестиційного розвитку.

Такий проект, безумовно, є гарною ідеєю, який аплікаційно може бути застосовано й для інших важливих дискусій (наприклад, під час розробки стратегічних документів для регіонів та громад). Нам часто здається, що всі проблеми зрозумілі та лежать на поверхні, але переважно – це вже наслідки справжніх причин. Програма U-LEAD підтримує розвиток партисипативних інструментів і такого формату обговорення теж можуть бути корисними у цьому напрямку, – зазначила Марина Лобова.

Зустрічі сумських експертів в рамках проєкту «Голос громад» відбулись онлайн. Через обмеження, спричинені світовою пандемією COVID-19, проєкт реалізовувався  на платформі Zoom.

Громадські експерти також окреслили шляхи вирішення означених проблем. Результати проєкту організатори оформлять у каталог, що даватиме журналістам Суспільного мовника всебічне розуміння процесів, які відбуваються в регіоні, а самим спільнотам — можливість консолідувати свої зусилля для вирішення нагальних питань та стратегічного розвитку.

Пілотними регіонами проєкту «Голос громад» обрано п`ять областей України. Окрім Сумщини, у ньому беруть участь представники громадськості Миколаївщини, Полтавщини, Запоріжжя та Луганщини.

Проєкт «Підтримка суспільного мовника» України реалізується за підтримки ЄС та Міністерства закордонних справ Німеччини.

Коментувати
17 червня 2021
16 червня 2021
15 червня 2021
14 червня 2021
11 червня 2021
10 червня 2021