Гріх.Смерть.Воскресіння: як у Сумах показали суть гріха через візуальні образи

0

У Сумах відкрилася інсталяція “Гріх.Смерть.Воскресіння”. Вона показує сім головних гріхів, які загрожують людині, смерть – як результат гріховності та воскресіння, як перехід до нового життя – кращого та світлого.

Ми поговорили з Антоном Дубодєловим, куратором художньої галереї “Наша” на Псільській” про ідею інсталяції та її реалізацію.

Гріх.Смерть.Воскресіння: як у Сумах показали суть гріха через візуальні образи

Про ідею інсталяції

Задумка з’явилася спонтанно. Після ремонту даху Костелу Благовіщення Пресвятої Діви Марії залишилися старі дошки. Частину, яка була кращою, ми віддали на потреби людям, деяку деревину спалили на Великодньому вогнищі, а з іншої зробили інсталяцію. Над ідеєю та експозицією ми працювали спільно з Андрієм Пальчиком, Ігорем Сокуром та Вадимом Кузьмічем.

Кожен гріх відображений за допомогою дерева та цвяхів. Над кожною експозиційною частиною розміщений аркуш паперу з підписом, який саме гріх показали митці та вислів, який його характеризує – цитата з Біблії чи фраза відомої людини.

Гріх “Гординя”

Взагалі, перед Великоднем ми захотіли нагадати людям про їх життя за допомогою цієї інсталяції. Важливо прагнути змінитися, стати краще, вчитися пробачати.

Про Гріх, Смерть та Воскресіння

Гріх.Смерть.Воскресіння: як у Сумах показали суть гріха через візуальні образи

Є сім гріхів, які віддаляють людину від Бога. Звичайно, у кожного своя думка та ставлення до церкви та віри, але є речі, які негативно впливають на всіх. Наприклад, якщо людина живе в заздрощах, гніві, лінощах – це призводить до духовної смерті. Невміння пробачати чи відсутність будь-яких прагнень часто впливають і на фізичний, емоційний чи психологічний стан. Ми спробували символічно зобразити кожен з семи гріхів.

Наприклад, гріх обжерливості показали великою кількістю дошок, складеною перед двома цвяхами. У підписі до експозиційної частини написано, що відколи люди навчилися готувати, вони їдять удвічі більше, ніж того потребує природа.

Гріх “Обжерливість”

Найважче було зобразити скупість. Складно було знайти її образ, але у нас вийшло.

Те ж саме і з гнівом. Ми довго не могли придумати, як його показати. Тоді нам запропонували передати гнів через червону фарбу, яка роз’їдає деревину з середини. Коли людина невиправдано гнівається – це вбиває її.

Гріх “Гнів”

Важливою частиною всіх композиційних частин є гвіздки. За допомогою них ми передали і образи людей, і елементи образу гріха. Гвіздки ми принесли окремо, вони не були в дошках від самого початку.

Гріх.Смерть.Воскресіння: як у Сумах показали суть гріха через візуальні образи

Гріх “Розпуста”

У центрі інсталяції митці поклали дерев’яний хрест – як символ смерті. Після нього – площадка зі свічками, кам’яною брилою та білою тканиною – як символ Воскресіння.

Гріх.Смерть.Воскресіння

У Страсну п’ятницю там стояли Пресвяті Дари, молилися віряни та священник.

Гріх.Смерть.Воскресіння

Про музику

Презентація інсталяції “Гріх Смерть Воскресіння” супроводжується музикою. Ми обрали “Страсті Христові”, які розповідають про останні дні життя Ісуса Христа. Важливу роль у виборі зіграли церковний та історичний чинники. Вони добре зіставляються з інсталяцією.

Гріх.Смерть.Воскресіння

Побачити інсталяцію сумчани можуть до 5 травня в галереї “Наша” на Псільській”, на вул. Псільській, 1. Проте, перед візитом потрібно попередньо домовитися про зустріч за телефоном – +38 050 857 0875.

Коментувати
02 грудня 2020
01 грудня 2020
30 листопада 2020
27 листопада 2020
26 листопада 2020
25 листопада 2020
24 листопада 2020
23 листопада 2020