Хочу стати донором. Відповіді на 5 розповсюджених запитань про першу донацію крові

0

Сьогодні, в умовах війни, все більша кількість людей ухвалює рішення щодо донорства крові, адже зараз це так само про внесок в обороноздатність країни, наближення перемоги й порятунок життів співгромадян. У недосвідчених донорів може виникнути чимало запитань, тому Міністерство охорони здоров’я надало відповіді на найрозповсюдженіші з них.

донація крові донорство

❓ Чи потрібно заздалегідь проходити  медогляд перед здачею крові?

Ні. Донор проходить медогляд безпосередньо перед кровоздаванням у центрі крові або в офісі, якщо йдеться про корпоративний День донора, коли медична бригада приїжджає на місце роботи.

❓ Чи потрібно приносити якісь довідки в день донації?

Ні. До центру крові необхідно взяти лише паспорт громадянина України. Решту документів оформлюєте на місці.

❓ Чи потрібно заздалегідь здавати кров на аналіз?

Ні. Усі необхідні аналізи проведуть безпосередньо у центрі крові. Показники гемоглобіну і групу крові повідомлять відразу після здачі крові з пальця. А за тиждень після кровоздавання можна дізнатися результати тестування на інфекції.

❓ Коли можуть не допустити до кровоздавання?

Причин може бути кілька. Рішення про допуск до донації ухвалює лікар. Головний принцип, яким при цьому керується медпрацівник, – не нашкодити донору. Часом у донорів, що вперше здають кров,  у день здавання крові через хвилювання підвищується.

Причиною для відмови також може бути нижча за 50 кілограмів маса тіла або дуже слабкий зір — менше ніж «мінус 6».

Часто причиною недопуску стає неправильна підготовка до кровоздавання: неправильне харчування, приймання медпрепаратів, перенесене менше ніж місяць тому ГРВІ або свіже татуювання, зроблене менше ніж рік тому.

Для довічного відведення від донорства мають бути лише дуже вагомі причини. Наприклад, інфекційні захворювання, такі як СНІД, сифіліс, вірусні гепатити чи туберкульоз, паразитарні — ехінококоз, токсоплазмоз чи інші, бронхіальна астма, злоякісні новоутворення, хвороби крові, видалення органів, вади серця тощо.

❓ Як дізнатися, чи є в мене хронічні захворювання, несумісні з донорством крові?

З багатьма хронічними захворюваннями кров здавати можна. Головне — повідомити про свій діагноз під час медогляду в центрі крові, а лікар ухвалить рішення про допуск чи недопуск до здавання крові й пояснить причини свого рішення.

***

Також слідкуйте за сторінками нашого видання у Telegram, Facebook та Instagram.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022