Хрещення Господнє: де у Сумах можна буде пірнути в ополонку

0

Відповідно до Розпорядження міського голови визначено заходи, пов’язані з відзначенням свята Водохреща та місця, облаштовані для зручності та безпеки занурення містян в ополонку.

Хрещення Господнє: де у Сумах можна буде пірнути в ополонку

У документі зазначається, що цього року визначено два місця, де 19 січня відбуватиметься освячення води та занурення містян у купіль, а саме: біля Харківського мосту через р. Псел та пішохідного мосту біля ГРК “Здибанка”.

Як повідомив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Артур Петров, в місцях проведення свята для його учасників будуть створені належні умови з забезпеченням правил безпеки. На кожній локації чергуватимуть рятувальники та працюватимуть медпункти.

Перше за все зимове занурення протипоказане людям, кому це заборонено за медичними показниками, категорично не можна вживати спиртні напої до та після купання. Та крім того, до купання в ополонці потрібно готуватися заздалегідь. А купання дітей повинно відбуватися лише під наглядом батьків чи дорослих, – наголосив Артур Петров.

Тож відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення радить сумчанам дотримуватися заходів безпеки під час святкового купання, а також застерігають не купатися у невідведених для цього водоймах.

Аби купання було безпечним і не нашкодило здоров’ю, з собою необхідно мати купальник або плавки, рушник і махровий халат, а також комплект сухого одягу. Перед купанням необхідно розігріти тіло. До ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг.

Краще використати черевики або вовняні шкарпетки. Підійде й гумове взуття, що також захистить ноги від гострого каміння та не дозволять ковзати.

Категорично не можна пірнати у воду, заходити в купель необхідно повільно й обережно. Занурюватися найкраще по шию, не замочивши голови, щоб не було рефлекторного звуження судин головного мозку. Аби уникнути загального переохолодження організму, слід перебувати в ополонці в межах 30 секунд.

При виході з води не слід триматися безпосередньо за металеві поручні, можна використати сухий рушник. Після купання необхідно розтертись махровим рушником і одягти сухий одяг.

Коментувати
17 червня 2021
16 червня 2021
15 червня 2021
14 червня 2021
11 червня 2021
10 червня 2021