Інформація про школярів не захищена: результати моніторингу сайтів освітніх закладів

0

Майже 9 з 10 сайтів загальноосвітніх закладів мають незахищене з’єднання, 10 з 10 сайтів шкіл містять персональну інформацію учнів у відкритому доступі. Про це свідчать результати моніторингу сайтів закладів освіти, яке було проведено ГО “Центр кращого Інтернету” та ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти” за підтримки “Counterpart International” та USAID, – пише “Укрінформ”

Інформація про школярів на сайтах навчальних закладів – повністю не захищена

Зазначається, що майже 9 з 10 сайтів закладів освіти мають незахищене з’єднання, 10 з 10 сайтів містять у відкритому доступі персональні дані дітей, зокрема, на 9 з 10 сайтів міститься фото або відеозйомка учнів під час шкільних заходів.

При цьому, майже на всіх сайтах, які досліджувалися, відсутня інформація про дозвіл на зйомку дитини: 7 з 10 шкільних сайтів не брали дозволу у батьків або осіб, що їх замінюють, на фото чи відеозйомку дитини, а 8 з 10 батьків не надавали такої згоди.

Окрім цього, 8 з 10 шкільних сайтів не містять інформацію про захист даних та повідомлення про безпеку в Інтернеті, 6 з 100 сайтів не оновлюються рік чи більше, але інформація на них досі є у відкритому доступі.

Найбільше персональної інформації про дитину викладено у вигляді фото – 82,99% сайтів. Прізвище, ім’я та по-батькові дитини містять 37,15%  шкільних сайтів. Фотографію та прізвище, ім’я, по-батькові учнів розміщують  22,92% сайтів. Прізвище, ім’я та клас – на 15% сайтів.

На окремих сайтах адміністрація навчальних закладів може розміщувати у відкритому доступі накази про переведення учнів в наступні класи, де зазначені персональні дані учнів.

На 3% досліджуваних сайтів також розміщувалася інформацію про дітей, яких прийняли до 1 класу навчального закладу із зазначенням прізвища, ім’я та по-батькові дітей.

Дослідження “Повага та безпека: моніторинг сайтів закладів освіти в Україні” проводилося протягом травня – липня 2018 року. Метою дослідження було виявлення проблем щодо небезпечного поширення інформації особистого характеру (персональних даних) на сайтах і сторінках у соціальних мережах закладів загальної середньої освіти України.

Коментувати

22 квітня 2019
19 квітня 2019