Історії сумчан, які ходять на роботу під час карантину

0

На Сумщині триває карантин через небезпеку поширення коронавірусу. І зараз, коли багато людей залишаються вдома або працюють дистанційно, на передову окрім медиків виходять поліцейські, енергетики, працівники ДСНС, служби газу, соціальні працівники, водії міського транспорту тощо. 

Ми поговорили з кількома сумчанами, які працюють на карантині. Прочитайте їх історії. 

Євгенія Грєбцова

Євгенія Грєбцова

Я заступниця командира 3-ї роти управління патрульної поліції в Сумській області старший лейтенант поліції.

До основних наших завдань входять охорона громадського порядку, припинення правопорушення, реагування на повідомлення, котрі надходять на лінію 102, затримання злодіїв по гарячих слідах, ну й звісно ж, допомога людям.

На період карантинних заходів патрульна поліція працює в посиленому режимі. Ми не залишаємось вдома, ми й надалі виконуємо наші службові обов’язки, аби люди почувалися у безпеці. Зараз кожен поліцейський розуміє, що в будь-який момент, він повинен прибути до управління та виконувати вказівки щодо запобігання розповсюдженню цього вірусу.

Щодо змін, то зараз спектр діяльності звісно збільшився. Мої колеги несуть службу на контрольно-пропускних пунктах на в’їзді в місто, перевіряють порядок перевезення пасажирів, здійснення діяльності закладів господарювання, які не повинні працювати в період карантину.

Збільшилася й кількість повідомлень на гарячу лінію стосовно порушень правил щодо карантину.

Наостанок пам’ятайте: ми працюємо, а ви залишайтеся вдома. Зупинимо COVID-19 разом!

Сергій Кузьменко

Сергій Кузьменко

Я працюю майстром аварійно-диспетчерської служби АТ “Сумигаз”.

Які б не були обставини, бригади «Сумигазу» у повній готовності 24 години на добу сім днів на тиждень, бо до аварійно-диспетчерської служби «104» щодня надходять сотні заявок й звернень.

Наші рідні залишаються вдома, але ми не можемо собі цього дозволити. Попри карантин, виконуємо взяті на себе зобов’язання – забезпечити доставку газу до домоволодінь й підприємств Сумщини.

Особливість нашої роботи – бути на варті безпечного та безперебійного газопостачання. Служби «Сумигазу» продовжують виїжджати на аварійні виклики, локалізувати витоки газу, ремонтувати мережі, обслуговувати газорегуляторні пункти, які понижають та підтримують необхідний тиск у мережах. Адже від оперативності наших дій часто залежить життя й здоров’я людей.

За нинішньої ситуації змінилося лише ставлення до власної безпеки. Бо не завжди споживачі, під час розмови з диспетчером за номером «104», попереджають, що у них вдома, наприклад, є люди з температурою. Тому захисні маски, окуляри, антисептик тепер завжди з собою.

І нагадую, якщо ви відчули запах газу у квартирі – негайно викликайте службу «104»! Усім бажаємо здоров’я! Бережіть себе та рідних!

Віктор Гоц

Віктор Гоц

Я відповідаю за організацію технічного обслуговування рухомого складу на КП СМР “Електроавтотранс”. Не зважаючи на введення обмежень під час карантину, робочий процес неможливо перервати, бо транспорт все одно працює, хоч і у режимі спецрейсів. А ось неналежний технічний стан чи несвоєчасне усунення несправностей напряму пов’язане з безпекою пасажирів.

З початком карантину дещо змінилися і мої обов’ язки. Якщо раніше робочий день починався о 7:30, то зараз о 5:00 годині ранку. На підприємстві сформована спеціальна група, члени якої, пройшовши усі необхідні навчання та інструктажі, займаються наведенням дезинфікуючих розчинів та проведенням дезинфекції. Тож робочий день починаємо не з кави, а з обробки салонів автобусів та тролейбусів, приміщень, території.

Процес передбачає кілька етапів. Завершивши один, повертаємося до виконання своїх безпосередніх обов’язків, а потім продовжуємо згідно графіків у режимі 24/7.

Переконаний, якщо кожен з нас сумлінно і відповідально виконуватиме всі вимоги, не залежно від посади, а заради свого здоров’я, здоров’я рідних та громади загалом, то ми переможемо не тільки вірус, а й на вчимося бути більш чуйними та відповідальними. Бажаємо усім витримки та здоров’ я!

Олександр Кощієнко

Олександр Кощієнко (ліворуч, з колегами)

Я працюю електромонтером оперативно-виїзної бригади філії “Сумський район електромереж” ПАТ “Сумиобленерго”. Моя специфіка діяльності полягає в обслуговуванні та усуненні пошкоджень електричного обладнання та мереж у районі.

Енергетика дуже важлива галузь для кожного. Особливо в такий складний час. Якщо всі енергетики підуть на так звані “канікули”, хто забезпечуватиме розподіл електричної енергії? А без неї – чи зможуть працювати лікарні, робота яких зараз є такою важливою? Без електроенергії все зупиниться й медики не зможуть рятувати людей. Не кажучи вже про всі інші підприємства. Тому ми працюємо.

Звісно, з введенням карантину та режиму надзвичайної ситуації в країні, наша робота теж дещо змінилася. Нас забезпечили масками, які є обов’язковими в робочому процесі. А також – дезінфекторами для рук і рукавицями. Доводиться регулярно оброблювати руки антисептиками та дотримуватися дистанції з колегами та споживачам (якщо пересікаємося по роботі).

Нових обов’язків не додалося, працюємо позмінно. Надійне, безперебійне та якісне забезпечення розподілу електричної енергії споживачам залишається нашим головним завданням.

Антон Сітнер

Антон Сітнер

Близько трьох років я працюю соціальним працівником громадської організації “Клуб “Шанс”. Я займаюся в напрямку профілактики ВІЛ серед ключових груп населення. Надаю профілактичні послуги людям, які вживають наркотики. 

Ми працюємо під час карантину, адже вважаємо життєвонеобхідним забезпечити безперервність профілактичної роботи серед людей, які вживають наркотики. Вони, як ніхто інший, мають додаткові ризики. І наша задача ці ризики попередити. Не можна допустити тривалого переривання профілактичної діяльності серед груп ризику, що призведе до поширення ВІЛ-інфекції в нашій області.

Кожного дня я зустрічаю клієнтів організації в стаціонарному пункті. У нас вони отримують чисті шприци, голки, спиртові серветки, презервативи, лубриканти, інформаційні матеріали. Також ми можемо провести асистоване тестування на ВІЛ і зробити скринінг на туберкульоз. 

Із початком карантину, усім співробітникам програм профілактики ВІЛ розповіли про правила захисту від коронавірусу, симптоми, алгоритм дій у разі підозри на COVID-19. Нас забезпечили засобами захисту та антисептиками. Також для знезараження повітря у робочому кабінеті я використовую сучасний бактерицидний рециркулятор. Наразі наші клієнти відвідують пункти надання послуг по одній людині та в захисних масках.

Перед наданням послуг кожному клієнту ми проводимо первинний скринінг на наявність симптомів респіраторного захворювання за допомогою опитувальника, рекомендованого Центром громадського здоров’я МОЗ України. У разі виявлення у клієнта ознак COVID-19 за результатами такого скринінгу, його буде скеровано до закладу охорони здоров’я для отримання медичної допомоги.

Звичайно, ситуація з коронавірусом ставить нові виклики, але ми готові їх долати. Ми щиро віримо, що скоро повернемося у звичайний робочий процес. Будь ласка, бережіть себе і своїх рідних.

Сьогодні багато людей працює в умовах карантину, аби підтримувати комфорт чи порядок у суспільстві. Щодня на роботу виходять продавці, аптекарі, молодші медсестри, касири, працівники банків, комунальних служб тощо. Звичайно, ми не можемо поговорити з кожним, але впевнені, що їх історії варті бути почутими!

Коментувати
25 вересня 2020
24 вересня 2020
23 вересня 2020
22 вересня 2020
21 вересня 2020