Історії захисників України: у Сумах презентували книгу про ветеранів АТО

0

У Сумах презентували книгу “Герої нашого часу: 19 історій ветеранів АТО”. У виданні вміщено розповіді про жителів та уродженців Сумщини, які брали участь у боротьбі за свободу і незалежність України на полях неоголошеної війни у 2014-2018 роках та повернулися до мирного життя, – повідомляють на сайті облдержадміністрації. 

Фото sm.gov.ua

Автор нарисів, сумська журналістка Алла Акіменко працювала над книгою близько півроку. Вона об’їздила усі 18 районів області та обласний центр, зустрічалася з хлопцями, їх родинами, друзями. Найважче, розповідає, було розговорити героїв книги, адже в кожного з них свій біль, який словами не опишеш.

Фото sm.gov.ua

Самі ж учасники неоголошеної війни, прийшовши на презентацію, говорили про факти зі свого життя, розповідали, як усе починалося, як і чому ішли воювати, але, мабуть, свідомо не говорили про бойові будні.

Коли розпочалося вторгнення на територію нашої держави, я не міг спокійно сидіти вдома, адже мій син воював під Луганськом. Тож я написав рапорт про поновлення на військовій службі і пішов на війну, – говорить майор Юрій Жуков із Бурині.

Фото sm.gov.ua

Житель Конотопського району Дмитро Лисенко теж розповідав, як опинився на війні, але коли його журналісти запитали, за що отримав відзнаки, він навідріз відмовився говорити про це.

Надто боляче вони мені дістались, – зауважив боєць.

“Ця книга про тих, хто переміг війну на війні, а потім переміг її в собі вже в мирному житті”, – йдеться у передмові до книги. Ініціатором і замовником цього видання стала облдержадміністрація.

Фото sm.gov.ua

Попри складні часи, протягом трьох років обласна влада приділяє значну увагу виданню книг, що доносять до читача інформацію про самобутність Сумщини, видатні сторінки з її історії, наших героїчних і геніальних земляків минувшини і сьогодення. Ми дякуємо автору та видавцям книги за те, що завдяки їм імена і подвиги наших героїв, їхня мужність і сила волі увічнені у друкованому слові, – наголосив керівник апарату Сумської ОДА Дмитро Живицький.

Фото sm.gov.ua

Наразі надруковано 1000 примірників книги “Герої нашого часу: 19 історій ветеранів АТО”, але уже запланований додатковий тираж.

Коментувати

19 квітня 2019
18 квітня 2019
17 квітня 2019
16 квітня 2019